StoryEditor

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: "Zasady i regulacje obligujące do kalkulacji śladu węglowego w produkcji i przetwórstwie mleka".
24.05.2024., 11:50h

Szkolenie odbędzie się w godzinach 11:00 – 15:30, w dniu 6 czerwca 2024r., w Centrum Konferencyjnym “Zielna” przy ul. Zielnej 37 w Warszawie.

Jest to trzecie z cyklu dziewięciu szkoleń dedykowanych producentom i przetwórcom mleka w ramach realizowanego przez ZPPM zadania pt „Szkolenia – zrównoważony rozwój 2024”.

 

Cel szkolenia:

Przyjęcie przez UE strategii „Zielony ład”, „Od pola do stołu”, „Bioróżnorodności” oraz innych wymogów w zakresie zrównoważonego rozwoju, jak też przepisów w zakresie gospodarki opakowaniami (zarówno na poziomie UE i krajowym) oznacza duże zmiany w rolnictwie, produkcji i konsumpcji żywności, na które branża mleczarska nie jest przygotowana, co stanowi ryzyko dla rynku mleczarskiego w Polsce – jego konkurencyjności, rentowności, rosnących kosztów produkcji, spadku popytu, wzrostu cen produktów mlecznych. Producenci i przetwórcy mleka, którzy przygotują się na te zmiany i odpowiednio wcześnie wdrożą określone działania, zapewnią sobie przewagę konkurencyjną. Analiza i dostosowanie się do przepisów związanych z szeroko rozumianym „zrównoważonym rozwojem” stanowi duże wyzwanie, dlatego należy dostarczyć producentom i przetwórcom mleka informacji na temat legislacji unijnej i polskiej i wynikających z niej wymogów. Pozwoli to na podniesienie ich kwalifikacji i umożliwi dostosowanie się do nowych wymagań.

 

Program szkolenia:

Godz. 10:30 – 11:00: Rejestracja uczestników i powitalna kawa

Godz. 11:00 – 13:00:

  • Podstawowe regulacje dotyczące pomiarów emisji w przetwórstwie mleka.
  • Wymogi dotyczące emisji stawiane przez otoczenie przedsiębiorstwa (instytucje finansowe, handel detaliczny, handel międzynarodowy)
  • Metody kalkulacji śladu węglowego w łańcuchu dostaw

Godz. 13:00 – 13:30: przerwa kawowa

Godz. 13:30 – 15:30:

  • Offset węglowy i metody redukcji
  • Certyfikacja śladu węglowego
  • Obrót certyfikatami węglowymi

 

Szkolenie poprowadzi Artur Puławski – audytor finansowy, analityk rynku mleka

 

Szkolenie jest dofinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka – liczba miejsc ograniczona.

Pytania można kierować do sekretariatu ZPPM, pod numerem telefonu: +48 222 660 271

Dominika Zieja
Autor Artykułu:Dominika Zieja
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 19:49