Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Rzepak nie płaci

29.09.2017

Drukuj

Rzepak nie płaci

Artykuł dostępny

Przed rokiem o tej samej porze rzepak kosztował więcej średnio o 100 zł/t. Najniższa stawka wynosiła 1600 zł/t netto, a najwyższa 1660 zł/t. Wczorajsza sonda wykazała, że rzepak jest najtańszy w woj. podkarpackim – 1470 zł/t, a najwięcej za czarne nasiona płacą niektóre skupy w woj. wielkopolskim – nawet 1605 zł/t. Od żniw rzepak wolno, acz systematycznie tanieje.

r e k l a m aMinisterstwo Rolnictwa w swoim cotygodniowym raporcie podało, że ceny rzepaku za okres 18.09–24.09 kształtowały się na średnim poziomie 1589 zł/t netto. Nasza sonda natomiast wskazuje, że średnia cena rzepaku na dzień wczorajszy wyniosła 1540 zł/t. W obu przypadkach jednak widoczne są trendy spadkowe. Wpływa na to także sytuacja na giełdach. Tam również mamy spadki cen. Na Matif 27 września rzepak w kontrakcie listopadowym stracił 1,75% w stosunku do notowań z dnia poprzedniego i dzień zakończył z ceną 371,5 euro/t. Rzepak na tej giełdzie traci we wszystkich kontraktach, „czerwono” od spadków jest aż do lutego 2020 r.

Sprawdź najnowsze notowania cen rzepaku oraz zbóż.

jd, fot. Sierszeńska

Polecane dla Ciebie:

article icon

Skup bydła: Popyt na żeńską połowę

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii