StoryEditor

Koła Gospodyń Wiejskich: zmiana zasad składania wniosków!

Od 1 stycznia 2023 roku zmieniają się zasady składania wniosków do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Czy zmiany są korzystne? 
20.12.2022., 09:12h
Głównym założeniem nowego projektu dla KGW jest możliwość ubiegania się o rejestrację Koła przez Internet - to duże udogodnienie, na które wiele Pań naciskało. Od 1 stycznia 2023 r. zmienia się również sposób wnioskowania o środki finansowe dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Formularz zostanie przygotowany aby do wniosków można było podpinać załączniki. Wzory wniosków będą udostępnione na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Będzie można wnioskować o: wpis koła gospodyń wiejskich do rejestru, wpis zmian do rejestru, przyznanie pomocy finansowej – wraz z załącznikami.

Podsumowując, formularz wniosku o wpis koła do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich oraz formularz wniosku o przyznanie pomocy finansowej umożliwią właściwym podmiotom złożenie wniosków wraz z załącznikami w formie elektronicznej.

Jeżeli zastanawiasz się jakie zmiany we wniosku skutkują obowiązkiem dokonania adnotacji w ARiMR oraz jakie są ogólnie obowiązki osoby prowadzącej Koło Gospodyń Wiejskich, zajrzyj na Halo Wieś! 

Źródło: Halo Wieś 
Fot. archiwum
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 08:39