Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Technika budowlana>

Energooszczędne okna dachowe Fakro GreenView

Obrazek

Firma Fakro zaprezentowała nową generację okien dachowych GreenView, jako połączenie wysokiej funkcjonalności i nie mniej ważnej estetyki. Co poza energooszczędnością i bezpieczeństwem charakteryzuje okna Fakro?

Jan Beba10 czerwca 2023, 07:00

Firma Fakro w projektowaniu nowej gamy okien zwróciła uwagę na energooszczędność oraz rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo w obliczu gwałtownych zjawisk pogodowych.

Fakro podkreśla, że okna dachowe GreenView to już nie tylko bezpieczeństwo i komfort, ale także inwestycja w troskę o naszą planetę i o jej surowce. Stoi za tym strategia firmy Go Green, zgodnie z którą produkty Fakro są projektowane, planowane i wytwarzane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Przyczyniają się do energooszczędnego zarządzania domem, dzięki czemu generujemy mniejsze zużycie energii, tym samym oszczędności zostają w naszym portfelu.

Okna GreenView charakteryzuje konstrukcja z wyższym profilem skrzydła i pakietem trzyszybowym. Wpływa to znacząco na redukcję strat ciepła i przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na energię, aby ogrzać poddasze. Pakiet szybowy ma 44 mm grubości, dzięki czemu można go głębiej osadzić w konstrukcji skrzydła i w ten sposób całe okno zyskuje lepszą termoizolacyjność. Okno wykonano w technologii thermoPro, a współczynnik okna FTP-V P50 z kołnierzem Thermo jest na poziomie 0,9 W/m2K. Do okien GreenView na nowo zaprojektowano automatyczny nawiewnik, który zapewnia optymalny napływ świeżego powietrza, przy jednoczesnym minimalizowaniu strat ciepła z wnętrz. Okna mają także system topSafe, który podnosi ich bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ten artykuł pochodzi z wydania 05/2023

czytaj więcej

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)