StoryEditor

Energooszczędne okna dachowe Fakro GreenView

Firma Fakro zaprezentowała nową generację okien dachowych GreenView, jako połączenie wysokiej funkcjonalności i nie mniej ważnej estetyki. Co poza energooszczędnością i bezpieczeństwem charakteryzuje okna Fakro?
09.06.2023., 10:06h

Firma Fakro w projektowaniu nowej gamy okien zwróciła uwagę na energooszczędność oraz rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo w obliczu gwałtownych zjawisk pogodowych.

Fakro podkreśla, że okna dachowe GreenView to już nie tylko bezpieczeństwo i komfort, ale także inwestycja w troskę o naszą planetę i o jej surowce. Stoi za tym strategia firmy Go Green, zgodnie z którą produkty Fakro są projektowane, planowane i wytwarzane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Przyczyniają się do energooszczędnego zarządzania domem, dzięki czemu generujemy mniejsze zużycie energii, tym samym oszczędności zostają w naszym portfelu.

Okna GreenView charakteryzuje konstrukcja z wyższym profilem skrzydła i pakietem trzyszybowym. Wpływa to znacząco na redukcję strat ciepła i przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na energię, aby ogrzać poddasze. Pakiet szybowy ma 44 mm grubości, dzięki czemu można go głębiej osadzić w konstrukcji skrzydła i w ten sposób całe okno zyskuje lepszą termoizolacyjność. Okno wykonano w technologii thermoPro, a współczynnik okna FTP-V P50 z kołnierzem Thermo jest na poziomie 0,9 W/m2K. Do okien GreenView na nowo zaprojektowano automatyczny nawiewnik, który zapewnia optymalny napływ świeżego powietrza, przy jednoczesnym minimalizowaniu strat ciepła z wnętrz. Okna mają także system topSafe, który podnosi ich bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
27. luty 2024 20:07