StoryEditor

Przecinarka akumulatorowa Stihl TSA 230 na budowę

Rozbudowaną flotą akumulatorowych narzędzi do branży budowlanej pochwalić się może Stihl. Sprawdź, czy warto wyposażyć się w przecinarkaę akumulatorową Stihl TSA 230.
06.06.2023., 13:06h

Przygotowując się do prac, warto zainteresować się poręczną przecinarką akumulatorową, ze ściernicą o średnicy 230 mm, do cięć o głębokości do 70 mm. Bezprzewodowe narzędzie, o masie 3,9 kg, nadaje się do pracy w obszarze zamkniętym i otwartym. Akumulator litowo-jonowy AP 300 o napięciu znamionowym 36 V. Firma informuje, że akumulator może być ładowany setki razy bez negatywnego efektu utraty mocy, a podczas prac będzie wydajny tak samo, jak sprzęt z silnikiem spalinowym.

Stihl podkreśla, że sterowany elektronicznie, bezszczotkowy silnik elektryczny charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną i niemalże nie ulega mechanicznemu zużyciu. Elektroniczny sterownik nieustannie kontroluje pracę silnika, rozpoznaje zmiany obciążenia podczas pracy i zapewnia optymalny poziom obrotów.

W wyposażeniu seryjnym znajdziemy poręczny uchwyt, blokadę umożliwiającą łatwą wymianę tarczy tnącej, czy przyłącze wody oraz króciec ssący, które zapewniają wiązanie pyłu podczas pracy, co umożliwia czyste cięcie w pomieszczeniach i na zewnątrz. Sugerowana przez producenta cena przecinarki TSA 230 to 2099 zł. Z kolei w cenie od 229 do nawet 1399 zł oferowane są diamentowe tarcze tnące, do różnych zastosowań na placu budowy. Szeroki asortyment tarczy: ogólnobudowlane, uniwersalne oraz do bardzo wymagających prac i zastosowań specjalnych pozwala na sprawne przecinanie betonu, asfaltu, kamienia czy żeliwa.

Ciekawym produktem w ofercie Stihl jest świder glebowy BT 131 z silnikiem spalinowym 1,9 KM, z ramą amortyzującą, systemem filtrów powietrza i dużą poduszką amortyzującą. Służy do nawiercania otworów o średnicy do 300 mm. Cena urządzenia to 5199 zł.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 19:01