StoryEditor

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Buderus Logamax plus GB272

Buderus wprowadza na rynek nowy gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272 z możliwością połączenia w kaskadę i rozbudowę o np. odnawialne źródła energii. Gdzie go można zastosować? 
09.06.2023., 10:06h

Buderus Logamax plus GB272 jest łatwy w montażu i dostępny w kategoriach mocy (50, 70, 85 100, 125 i 150 kW). Kocioł osiąga maksymalną temperaturę zasilania 85°C i może być stosowany jako rozwiązanie samodzielne lub jako kaskada stojących kotłów kondensacyjnych w większych nieruchomościach. W tym przypadku można połączyć do 6 kotłów Logamax plus GB272 w jeden system, o łącznej mocy 900 kW. Szczególną zaletą jest szybka instalacja kaskady, dzięki innowacyjnej koncepcji montażu. Do montażu modułowej ramy kaskady nie potrzeba praktycznie żadnych narzędzi.

Buderus zadbał o to, aby gazowy nowy kocioł kondensacyjny Logamax znajdował zastosowanie w wielu obszarach. Wykorzystuje on system sterowania Logamatic EMS plus z jednostką sterującą RC310, której miejsce montażu można swobodnie wybrać, w zależności od warunków obiektu. Pozwala to na łatwą obsługę urządzenia. Alternatywą dla systemu sterowania Logamatic EMS plus może być modułowa cyfrowa jednostka sterująca Logamatic 5313.

Moduły funkcyjne umożliwiają bezproblemową rozbudowę systemu grzewczego, np. o odnawialne źródła energii, dodatkowe obiegi grzewcze lub kaskadę generatorów ciepła. Dzięki standardowemu interfejsowi IP i Modbus, możliwości podłączenia są prawie nieograniczone. Możliwe jest np. koordynowanie różnych urządzeń lub wykorzystanie jednej jednostki sterującej do obsługi i monitorowania całego systemu.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
27. luty 2024 20:36