Ćwierć miliona skrzyń Vario

Ćwierć miliona skrzyń Vario

Już blisko dwadzieścia lat trwa historia bezstopniowych przekładni Vario. Można ją spotkać w każdym nowo wyprodukowanym traktorze marki Fendt.

r e k l a m a

Jubileuszowa 250-tysięczna przekładnia Vario zjechała z linii montażowej w fabryce w Marktoberdorf z końcem listopada br. Warto zaznaczyć, że ta sama technologia przekazania momentu obrotowego z silnika na układ napędowy stosowana jest w ciągnikach o mocy od 50 do 500 KM, dlatego rozwój skrzyni typu Vario jest nieodłącznie związany z historią traktorów Fendt w ostatnich dwóch dekadach. Obecnie w fabryce produkowanych jest 100 przekładni Vario dziennie, za co odpowiada 880 pracowników.

Pierwszy model ciągnika Fendt Favorit 926 z przekładnią bezstopniową Vario zaprezentowany został w 1995 roku, a od 2009 roku podjęto decyzję, by wszystkie traktory z Marktoberdorf seryjnie wyposażone były w ten rodzaj przekładni. Temu postanowieniu szefostwo firmy wierne jest do dziś, czego dowodem jest najnowszy ciągnik Fendt 1000 Vario. Przekładnia Vario umożliwia pracę w szerokim zakresie prędkości, od 20 m/h do 60 km/h

Fot. firmowe

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii