Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Zabieg regulujący pokrój roślin i ochrona przed wyleganiem – czy warto czekać do fazy pierwszego kolanka?

Seminaria uprawowe top agrar Polska 2023 już za nami. Podczas tegorocznej edycji mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela firmy BASF, dr inż. Marcina Łańskiego. Podczas wywiadu omówiliśmy ważną kwestię, jaką jest zabieg T1, a także regulacja pokroju rośliny. Czy działać już teraz, czy czekać do fazy pierwszego kolanka?

Patrycja BernatKarol Pomeranekdr Maria Walerowska18 stycznia 2023, 13:49
Niezwykle ważną kwestią jest pierwszy zabieg, mający na celu regulację pokroju roślin. W tym roku warto skupić się na poprawnym i sumiennym wykonaniu, tym bardziej, obserwując aktualną sytuację. Mamy do czynienia z gęstymi łanami, a nawet bardzo gęstymi. Czy w takim razie warto przyspieszyć wykonanie tego zabiegu? Czy czekać do fazy pierwszego kolanka?

– Regulacja łanu i jakby skracanie naszej plantacji i ochrona przed wyleganiem, to można powiedzieć, że jest to składowa dwóch zabiegów. A mianowicie – nawożenia, bo tutaj musimy dobrać odpowiednie nawożenie, ale też dobrać odpowiednio regulator wzrostu. My rekomendujemy w fazie pierwszego kolanka, końca krzewienia, początku strzelania w źdźbło – Medax Max. Zawierający proheksadion wapnia i trineksapak etylu. Dwie substancje czynne, które wzajemnie się uzupełniają — mówi dr inż. Marcin Łański.

Jakie zalecenia w przypadku wybujałych zbóż i zabiegu T1? Czy preparat Revysol ma bardziej elastyczne okienko temperaturowe?

Więcej w naszym filmie!
Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)