Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Użytki zielone>

Pogotowie polowe TAP: Za późno na podsiew łąk? Nie, ale…

Koniec października wydawać by się mogło, że to absolutny falstart, jeśli chodzi o podsiew. Jednak, pamiętajcie, że o powodzeniu podsiewu decyduje przede wszystkim woda, a tej mamy tej jesieni pod dostatkiem.

dr Maria Walerowska30 października 2020, 15:57
Tak późnemu podsiewowi sprzyja także ocieplenie klimatu, które obserwujemy w ostatnich latach. Coraz dłuższe i ciepłe jesienie, na dodatek łagodne zimy bez silnych mrozów i tak zwana pełzająca wegetacja. Razem z dobrymi warunkami wilgotnościowymi, wszystko to sprawia, że tak nawet tak późny podsiew ma szansę powodzenia. Tym bardziej, że coraz częściej na wiosnę i to nawet wczesną wiosnę, mamy ogromne niedobory wody, głównie dlatego, że zimy są bezśnieżne.

W tym odcinku Pogotowia polowego podpowiem Wam, jak dobrze przygotować łąkę do podsiewu, jak dobrać gatunki do mieszanki i jak dobrze go przeprowadzić, aby się udał.


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)