Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Dramatyczna walka z pożarem zboża i kombajnu Claas

Niestety, mamy kolejne złe informacje z trwających żniw. Strażacy coraz częściej wyjeżdżają do pożarów na polach. Tym razem spaliły się 4 ha zboża na pniu i kombajn marki Claas.

Donata Kosicka25 lipca 2019, 10:31
Rolnicy muszą się mierzyć nie tylko z żniwami, lecz także z pożarami. Tym razem pożar wybuchł w miejscowości Naprusewo (gmina Ostrowie, województwo wielkopolskie). Szybko rozprzestrzeniający się żywioł strawił 4 ha zboża na pniu oraz kombajn zbożowy. Straty rolnika idą w tysiące złotych.

Szczęście w nieszczęściu, że operator na czas opuścił maszynę i nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Na początku mężczyzna próbował sam gasić pożar jednak ogień rozprzestrzeniał się zbyt szybko i musiał wezwać straż pożarną. Na miejsce przybyło 10 jednostek straży pożarnej. Działania gaśnicze na polu trwały prawie przez 3 godziny. Przyczyna zaprószenia ognia na razie nie jest znana.
dkd
fot. PSP Słupca


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)