Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Dziecko przygniecione opryskiwaczem i 16-latek wciągnięty ładowarką do buraków

Obrazek

W Wielkopolsce i Kujawsko Pomorskim w miniony piątek doszło do dwóch wypadków – przygniecenia 8-latka opryskiwaczem i wciągnięcia obydwu rąk 16-latka przez ładowarkę do buraków. W jednym przypadku skończyło się na silnych obrażeniach ciała, w drugim niestety śmiercią.

Dorota Kolasińska16 października 2021, 17:11

Wczorajszego (15.10.2021 r.) popołudnia w jednym z kaliskich gospodarstw doszło do tragicznego wypadku. W miejscowości Tłokinia Wielka w gminie Opatówek w woj. wielkopolskim rodzice stracili z oczu 8-letniego chłopca. Zaniepokojeni zgłosili zaginięcie chłopczyka do Komendy Powiatowej Policji w Kaliszu. Poszukiwania doprowadziły do przewróconej maszyny rolniczej.

Dziecko znaleziono nieprzytomne, przygniecione opryskiwaczem polowym. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Po wydobyciu dziecka przystąpiono natychmiast do akcji reanimacyjnej, która trwała około godziny. Zadysponowano również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ciężar maszyny spowodował poważne obrażenia ciała. Niestety, mimo ogromnego zaangażowania obecnych na miejscu medyków nie udało się przywrócić krążenia, chłopczyk zmarł.

Policjanci i technicy będą ustalać okoliczności zdarzenia, jednak wszystkie dotychczasowe ustalenia wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Sprawą zajmie się prokurator, który będzie prowadził postępowanie wyjaśniające.

Poważne rany obydwu rąk

W miejscowości Mirosławice w woj. kujawsko-pomorskim doszło do koszmarnego wypadku. Pracujący na polu 16-latek został wciągnięty przez ładowarkę do buraków cukrowych. Z poważnymi ranami obydwu rąk został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Toruniu.

- Dzisiaj (15.10.2021) o godzinie 10:52 dyżurny mogileńskiej policji otrzymał informację o wypadku podczas prac polowych w miejscowości Mirosławice. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, iż 16-letni syn właściciela pola w trakcie wrzucania leżących buraków do ładowarki został wciągnięty w żmijkę maszyny. Młody chłopak uniknął śmierci dzięki przytomnej i błyskawicznej reakcji operatora, który za pomocą przycisku bezpieczeństwa w porę zdążył wyłączyć urządzenie. 16-latek doznał złamania prawej ręki i ran ciętych obydwu rąk. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Toruniu. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z komisariatu w Strzelnie – podaje KPP w Mogilnie.

 

Oprac. dkol na podst. KPP Mogilno/zyciekalisza.pl/OSP Strzelno

Fot. OSP Strzelno

         


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)