StoryEditor

Wielkopolska: Pożar skupu zboża

W Grylewie w gminie Wągrowiec strażacy mieli niełatwe zadanie. Ogień wybuchł na terenie skupu zbóż. 
18.07.2019., 11:07h
OSP w Wągrowcu otrzymało sygnał o pożarze, który wybuchł w Grylewie w gminie Wągrowiec. We wtorek po południu strażacy zostali zadysponowani do akcji gaśniczej budynków, w których mieścił się skup zboża. 

Jak okazało się podczas akcji, ogień nie objął budynku, w którym magazynowano zboże. Na miejsce natychmiast skierowano osiem zastępów straży pożarnej. Pożar wybuchł w szopie, w której trzymano maszyny rolnicze. 

Jak informowali rolnicy z okolicy, dym było widać z daleka, płonęło pokrycie dachu (papa), tworzące czarny dym. Budynek znajdował się 3 m od magazynu ze zbożem. Pracownicy zdążyli wyprowadzić z kojców psy, który znajdował się tuż przy budynku, a także sprzęt rolniczy zanim przyjechała straż pożarna. 

W akcji brało udział 33 strażaków, do dogaszania pożaru korzystano z wody z pobliskiego jeziora. Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru, dogaszeniu pogorzeliska i prac rozbiórkowych budynku. 


Przypominamy, że w ostatnich dniach informowaliśmy o pożarze w gospodarstwie, w którym spłonęły zwierzęta, budynki i maszyny oraz pożarze, w którym spłonął ciągnik i prasa do słomy

Oprac. dkol na podst. osp.pl
Fot. Facebook
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 11:19