Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wsiadł z promilami za stery ciągnika Ursus!

Obrazek

W minioną niedzielę w miejscowości Żułów w gminie Krasiczyn (województwo lubelskie) został zatrzymany przez krasnostawską policję nietrzeźwy traktorzysta. Policjanci złapali go gdy siedział za sterami ciągnika Ursus. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 

3 kwietnia 2019, 12:18

W niedzielny wieczór krasnostawska policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie w miejscowości Żułów w gminie Krasiczyn, który śpi w siodle traktora marki Ursus. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze nie znaleźli kierowcy maszyny. Dzięki informacjom świadków zdarzenia policjantom udało się zatrzymać 54-letniego mieszkańca gminy Krasiczyn. Mężczyzna został poddany badaniu alkomatem, który wykazał że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W ciągu dalszym dochodzeń, policjanci wykazali, iż traktorzysta nie posiadał prawa jazdy oraz ciągnik Ursus nie był zarejestrowany i nie miał wymaganych ubezpieczeń

Mężczyzna ze względu na swój stan, został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a Ursusa przetransportowano na policyjny parking strzeżony. 

W poniedziałek, tj. 1 kwietnia 2019 r. mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.  54-letni mieszkaniec gminy Krasiczyn za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Dodatkowo traktorzysta odpowie za popełnione wykroczenia. 

kk

Źródło i fot: www.lubelska.policja.gov.plWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)