StoryEditor

Zarządzaj sam wirtualną farmą!

Na tę grę czekali wszyscy fani rolniczych gier komputerowych, dla których kierowanie maszynami w symulatorze to za mało. 
22.02.2018., 10:02h
W nowej grze Farm Manager 2018 gracz wciela się w kierownika gospodarstwa, a jego celem jest stworzenie rolniczego imperium. Do kompetencji rolniczego menedżera należeć będzie kupno środków produkcji i sprzedaż plonów, selekcja pracowników, wybór maszyn, a nawet kierowanie hodowlą zwierząt. Jeżeli gospodarstwo ukierunkowane będzie na uprawę warzyw można zatrudnić pracowników sezonowych. W Farm Manager dostępnych jest ponad 20 różnych upraw, które można uprawiać ręcznie i maszynowo, a każdy zebrany plon ma ściśle określoną datę ważności.

Z kolei na giełdzie maszyn będzie można kupić nowe i używane maszyny – do wyboru jest ich prawie 40. Trzeba jednak uważać, bo jeżeli obsługę sprzętu powierzy się mniej doświadczonemu pracownikowi, to mogą szybciej ulec awarii. Dodatkowym utrudnieniem w rozgrywce są zmienne warunki pogodowe jak susza czy ulewny deszcz, ale to tylko niektóre z możliwości gry. 
Prawdziwa farma to nie tylko pola uprawne. Gra oferuje do dyspozycji ponad 40 budynków zaczynając od budynków dla zwierząt i stodoły kończąc na przetwórniach i fabrykach. Gdy w biznesie spotka Cię plaga urodzaju? Może pora zainwestować w przetwórnie? Wybuduj wyspecjalizowane fabryki, aby przetworzyć to co udało Ci się wyhodować. Wytwarzaj soki i mrożonki. Wyprodukowałeś za dużo mleka owczego, krowiego lub koziego? Zacznij wytwarzać sery albo masło, chyba że wolisz przestawić swoją farmę na produkcję mięs.

Jeśli brakuje Ci jakiejś uprawy, maszyny lub budynku zawsze możesz je stworzyć samodzielnie, w prosty sposób dodać do gry i podzielić się nimi z innymi graczami. Udostępnione wzorcowe elementy pozwolą na szybsze stworzenie docelowego modelu, a oczekiwane parametry obiektu ustawisz wyklikując je w przejrzystym formularzu.

W Farm Manager 2018 są trzy tryby rozgrywki. Do dyspozycji jest kampania, 15 scenariuszy i tryb wolny. Grę na rynek wprowadza grupa Cenega.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 13:43