StoryEditor

Przyszłość żywności i rolnictwa w UE– spotkanie na szczycie w Brukseli

Ministrowie rolnictwa krajów członkowskich Unii Europejskiej spotkali się dziś w Brukseli by porozmawiać na temat Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku, unijnej strategii dotyczącej biogospodarki oraz produkcji i importu białka niezbędnego do produkcji zwierzęcej.
19.02.2018., 17:02h
Po spotkaniu Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa szef polskiego resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel mówił o rezultatach dzisiejszych rozmów na unijnym szczycie.

– Jeżeli chodzi o Wspólna Politykę Rolną, to po półrocznej debacie nad komunikatem Komisji Europejskiej, większość spraw jest już uzgodniona.  Udało się porozumieć w sprawie zabezpieczeniu środków na WPR, aby nie były one mniejsze – to był postulat ministrów. Polska deklaruje zwiększenie składki i jest to rozważane przez polski rząd – mówił minister Jurgiel.

Szef resortu rolnictwa dodał, że została też poparta sprawa konwergencji, ale jej wysokość będzie zależała od kopert, które zostaną ustalone w maju przez Radę Europejską. Doprecyzował, że chodzi tu o wysokość środków, które Komisja Europejska przeznaczy na Wspólną Politykę Rolną po 2020 roku.

– Uważam, że współpraca w ramach Rady Ministrów Agrifish jest dobra. W zasadzie wszystkie państwa członkowskie popierają kierunek dotyczący kształtu Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku. Pozostaje tylko do ustalenia kwestia jej finansowania – mówił Krzysztof Jurgiel.

Obejrzyj całą wypowiedź polskiego ministra...
Pozostało 17% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 13:13