StoryEditor

Chiny zatwierdziły odmianę pszenicy GMO odporną na mączniaka

W Chinach dopuszczono do użytku pszenicę z modyfikowanym genomem, odporną na mączniaka prawdziwego. Zatwierdzenie to nastąpiło w zaledwie dwa lata, co podkreśla szybki rozwój biotechnologii w kraju.
01.06.2024., 09:47h

W Chinach, gdzie innowacje w rolnictwie są na porządku dziennym, władze wyraziły zgodę na komercyjne wykorzystanie modyfikowanej genetycznie odmiany pszenicy. Ta odmiana została opracowana, aby być odporną na mączniaka prawdziwego, co jest znaczącym krokiem naprzód w walce z tą chorobą roślin.

Zobacz też: Pasze GMO - zakaz jednak od 2030 roku? Drobiarze najwięcej stracą

Chińska Akademia Nauk modyfikuje DNA pszenicy dla większej odporności

Podczas gdy Europa nadal prowadzi intensywne dyskusje na temat deregulacji przepisów dotyczących inżynierii genetycznej i nowych technik hodowlanych, Chiny posunęły się do zatwierdzenia genomu pszenicy, który został zmodyfikowany przy użyciu nowoczesnych technologii genomowych (NGT).

image

Wyższe ceny rzepaku przez przymrozki. Jak pogoda wpływa na rynek?

Pszenica odporna na mączniaka

Jak informuje South China Morning Post, jest to pierwszy przypadek zatwierdzenia w Chinach genomu pszenicy edytowanego z wykorzystaniem NGT. Badania, które posłużyły za podstawę do ...

Pozostało 47% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. lipiec 2024 01:20