Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Żniwa jęczmienia na Opolszczyźnie idą pełną parą

Na słabszych glebach już w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się małe żniwa, szczególnie na południu kraju. Rolnicy z Opolszczyzny są dobrej myśli co do tegorocznego plonu, ale obawiają się sytuacji rynkowej.

28 czerwca 2022, 11:33

Małe żniwa w pełni

Na Opolszczyźnie rozpoczęły się żniwa jęczmienia. Wykorzystując bezdeszczową pogodę gospodarujący na lekkich glebach rolnicy błyskawicznie wyjechali na pola aby zdążyć zebrać jęczmień ozimy, przeważnie odmian browarnych.


Po pierwszych zbiorach widać, że plony nieznacznie przekraczają sześć, a nawet siedem ton z hektara. W zależności od ukształtowania terenu i majowej pogody, ziarno może się jakościowo różnić.


W filmie wystąpili:

  • Paweł Chyska, kierownik gospodarstwa Rol-Pol w Czarnolesiu,
  • Dariusz Gajewski, rolnik ze Starowic Dolnych,
  • Wojciech Grabowski, gospodarstwo rolne PRUH w Jankowicach Wielkich.

 

dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)