Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

O ile obniżyć dawkę fungicydu stosując aminokwasy w uprawie ziemniaka? [FILM]

Ziemniak spośród wszystkich rolniczych upraw polowych wymaga najbardziej specjalistycznego sprzętu, wiedzy i technologii. Jaką funkcje pełnią aminokwasy w uprawie? Jak wpływają na stosowanie fungicydów? 

Patrycja BernatJacek Daleszyński2 marca 2023, 17:23
Podczas seminarium ziemniaczanego, które odbyło się 22 lutego br. we Wrześni woj. Wielkopolskie, omówiona została funkcja aminokwasów w uprawie ziemniaków, o której opowiedział Tomasz Harciarek z firmy Agro- Sorb.

— Panie Tomaszu rozmawiamy dzisiaj o uprawie ziemniaka, była mowa o międzyplonach i nawożeniu, i od tego nawożenia chciałbym zacząć naszą rozmowę. Wiemy, że nowa perspektywa unijna narzuci nam ograniczenia nie tylko w ochronie roślin, ale też w kwestii nawożenia, dlatego musimy podejść do niego w trochę inny sposób. Jak te rośliny odżywić, niekoniecznie stosując takie same ilości nawozów. Jak Wy się do tego odnosicie, jaką macie propozycję dla rolników? — pyta Jacek Daleszyński.

Ograniczenie nawożenia doglebowego i dawki fungicydów

— Nasza firma ma propozycje i rozwiązania dla rolników, nasze produkty z serii Agro-Sorb czy z L-amino, doskonale wpisują się w te agendę, stosując nasze produkty, możemy pozwolić sobie na obniżenie nawożenia doglebowego nawet o 20%, mamy na to wykonane badania. Również tyczy się to ochrony roślin. Stosując nasz flagowy produkt Agro-Sorb Folium w połączeniu z fungicydami, możemy pozwolić sobie nawet do 30% obniżyć dawkę fungicydu — mówi Tomasz Harciarek.

Zobacz także: Seminarium ziemniaczane – miejsce w płodozmianie dla ziemniaka

Jak zaznacza Tomasz Harciarek, szkoły stosowania aminokwasów firmy Agro-Sorb są dwie. Pierwsza propozycja to stosowanie pełnej dawki fungicydu w połączeniu z pełną dawką biostymulatora. Taka mieszanka pozwala przedłużyć i podnieść skuteczność. Moc środka ochrony roślin zwiększa się o 20-30%, dłużej działa w roślinie co pozwoli na mniejsze zużycie podczas całego sezonu. Druga opcja to zmniejszenie dawki fungicydu o 30% w połączeniu z pełną dawką środka ochrony roślin.

— Czy w ziemniaku, gdzie występuje zaraza, która jest inwazyjnym patogenem, chorobą, czy w tym przypadku możemy obniżyć dawkę w połączeniu z preparatem aminokwasowym?

Dowiedz się więcej i obejrzyj nasz film!


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)