StoryEditor

Saletra za 1370 zł - Gdzie kupisz nawozy najtaniej? SONDA NAWOZOWA

Ceny nawozów w dalszym ciągu systematycznie spadają. Cena saletry oscyluje na poziomie około 1400 zł. Jakie są ceny pozostałych nawozów?
15.05.2024., 11:43h

Rynek nawozów - Świat i Europa

Ten tydzień na rynku nawozów należał do spokojnych. Długa pozycja większej podaży, prawdopodobnie wpłynie na dalsze obniżki cen mocznika na świecie. Ale na chwilę obecną Indie, które mają spory wpływ na ceny, mają spore zapasy nawozu.

Zobacz także: Nawozowy Serwis Cenowy - aktualne ceny nawozów prosto na Twój telefon

Ceny gazu ziemnego utrzymują się na poziomie około 20% od najniższej ceny z zeszłego roku. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 78,58 USD, więcej o 0,72%. 

Mocznik w Ameryce Północnej według Green Markets kształtował się w przedziale 775 – 780 dolarów kanadyjskich za tonę. Natomiast na giełdzie NOLA ceny mocznika spadły do kwoty 288 – 315 USD/t. Ceny nawozów fosforowych utrzymują się na stałym poziomie. MAP na giełdzie NOLA – 480 – 485 USD/t.

Rynek nawozów azotowych w Europie podąża za tym, co dzieje się na Bliskim Wschodzie, gdzie są bardzo narażone na ryzyko związane z zarówno z produkcją, ...

Pozostało 92% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 21:05