Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Alert RCB dotyczący ASF – zakaz wstępu do lasu i smsy ostrzegawcze

Obrazek

W województwie lubuskim w związku z szybko rozprzestrzeniającym się ASF, wojewoda podjął działania mające na celu zmniejszenie ryzyka rozwleczenia wirusa. Obowiązuje zakaz wstępu do lasu, a na telefony wielu osób przychodzą sms-owe alerty. 

Dorota Kolasińska25 listopada 2019, 09:53

W województwie lubuskim znaleziono już 22 dziki . Rolnicy zarówno w woj. lubuskim i woj. wielkopolskim obawiają się wybuchu pierwszego ogniska. Odbywają się spotkania dotyczące ASF, bioasekuracji, a powiatowy lekarz weterynarii próbuje uspokajać spanikowanych rolników. 

Jak informuje Gazeta Lubuska wojewoda w niektórych regionach wprowadził zakaz wstępu do lasów, który obowiązuje do odwołania. W akcji poszukiwawczej padłych dzików biorą udział leśnicy, myśliwi i wojsko. 

Ponadto aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na terenie województwa, na prośbę wojewody dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podjął decyzję o uruchomienie sms-owego powiadamiania o zagrożeniu.

W treści wiadomości zawarty jest alert RCB: "Uwaga! Zakaz wstępu do lasu w wyznaczonych strefach. Zagrożenie rozprzestrzeniania ASF. O padłych dzikach poinformuj policję, gminę lub weterynarza. 

dkol na podst. gazetalubuska.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)