Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Nieoficjalnie: Potwierdzono pierwszy przypadek ASF u dzika w Wielkopolsce!

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla wielkopolskich rolników. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie przed chwilą, laboratorium w Puławach zweryfikowało wyniki badania przeprowadzonego w Poznaniu. Wynik jest pozytywny...

Bartłomiej Czekała4 grudnia 2019, 22:10
Jeszcze 2 godziny temu pisaliśmy o próbce pobranej od dzika znalezionego w miejscowości Kębłowo k. Wolsztyna (woj. wielkopolskie), która została przebadana w Poznaniu. Wynik był wątpliwy, dlatego wysłano ją do laboratorium w Puławach w celu weryfikacji.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w próbce pobranej od dzika niestety stwierdzono obecność wirusa ASF. Oficjalna informacja powinna pojawić się w czwartek rano.

Jak udało nam się dowiedzieć, jutro o 8:00 rano w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbędzie się zebranie sztabu kryzysowego, gdzie zapadną ustalenia co działań, jakie zostaną podjęte w powiecie wolsztyńskim i okolicznych.

Zapewne zostaną wyznaczone nowe strefy czerwona i żółta. Zobaczymy jaki będzie ich szczegółowy zasięg terytorialny.

Informacje będziemy przekazywać na bieżąco.

Więcej na temat wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w województwach: lubuskim, dolnośląskim i wielkopolskim znajdziesz TUTAJ.


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)