Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Młodzi fitterzy szkolili się w Dębołęce

Obrazek

Jak przygotować zwierzę do wystawy? Odpowiedź na to pytanie znalazła grupa młodych adeptów trudnej sztuki fittingu podczas szkolenia w OHZ Dębołęka.

Marcin Jajor21 sierpnia 2018, 12:21
Prawidłowe żywienie krów, mycie, strzyżenie i oprowadzanie zwierząt. To najważniejsze elementy kolejnego już szkolenia, które zorganizowała Fundacja Młody Hodowca. Tym razem grupa 10 młodych adeptów fittingu spotkała się w OHZ Dębołęka (woj. łódzkie).

– Idziemy pod włos, choć nie zawsze wiemy, jak zachowa się sierść – mówiła Agnieszka Jończyk, organizatorka spotkania, a zarazem jedna z najbardziej utytułowanych fitterek w Polsce, tłumacząc uczniom technikę stawiania linii grzbietu. Innym kluczowym momentem jest strzyżenie linii grzbietu jednym płynnym ruchem. Myciu, technice oprowadzania oraz strzyżenia dedykowany był pierwszy dzień spotkania. Drugiego, młodzież skupiła się na tzw. top line oraz końcowym szlifie tuż przed wejściem na ring.

Pod okiem Agnieszki Jończyk, w szkoleniu wzięły udział: Aleksandra Kocięba, Patrycja Palińska, Przemysław Łoziński, Damian Pawłyk, Dariusz Klupś, Joanna Różewicz z synem Aleksem, Alicja Makowiecka, Magdalena Mrozek, Maciej Soppa i Paulina Jaroszek.

Część z nich będzie reprezentować Polskę podczas Europejskiej Szkoły Młodych Hodowców w Battice (Belgia). – Naszą intencją jest umożliwienie młodym osobom udziału w tak prestiżowej szkole oraz wymiana doświadczeń osób związanych z hodowlą bydła mlecznego z całej Europy. Takie wydarzenia dają okazję do szerzenia wśród  młodzieży możliwości samorozwoju, a także podzielenia się dotychczas zdobytą wiedzą w szerszym gronie hodowców i wystawców bydła mlecznego – komentowała Jończyk.

mj
Fot. Jajor


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)