StoryEditor

Młodzi fitterzy szkolili się w Dębołęce

Jak przygotować zwierzę do wystawy? Odpowiedź na to pytanie znalazła grupa młodych adeptów trudnej sztuki fittingu podczas szkolenia w OHZ Dębołęka.
21.08.2018., 12:08h
Prawidłowe żywienie krów, mycie, strzyżenie i oprowadzanie zwierząt. To najważniejsze elementy kolejnego już szkolenia, które zorganizowała Fundacja Młody Hodowca. Tym razem grupa 10 młodych adeptów fittingu spotkała się w OHZ Dębołęka (woj. łódzkie).

– Idziemy pod włos, choć nie zawsze wiemy, jak zachowa się sierść – mówiła Agnieszka Jończyk, organizatorka spotkania, a zarazem jedna z najbardziej utytułowanych fitterek w Polsce, tłumacząc uczniom technikę stawiania linii grzbietu. Innym kluczowym momentem jest strzyżenie linii grzbietu jednym płynnym ruchem. Myciu, technice oprowadzania oraz strzyżenia dedykowany był pierwszy dzień spotkania. Drugiego, młodzież skupiła się na tzw. top line oraz końcowym szlifie tuż przed wejściem na ring.

Pod okiem Agnieszki Jończyk, w szkoleniu wzięły udział: Aleksandra Kocięba, Patrycja Palińska, Przemysław Łoziński, Damian Pawłyk, Dariusz Klupś, Joanna Różewicz z synem Aleksem, Alicja Makowiecka, Magdalena Mrozek, Maciej Soppa i Paulina Jaroszek.

Część z nich będzie reprezentować Polskę podczas Europejskiej Szkoły Młodych Hodowców w Battice (Belgia). – Naszą intencją jest umożliwienie młodym osobom udziału w tak prestiżowej szkole oraz wymiana doświadczeń osób związanych z hodowlą bydła mlecznego z całej Europy. Takie wydarzenia dają okazję do szerzenia wśród  młodzieży możliwości samorozwoju, a także podzielenia się dotychczas zdobytą wiedzą w szerszym gronie hodowców i wystawców bydła mlecznego – komentowała Jończyk.

mj
Fot. Jajor
Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 17:51