StoryEditor

Popyt na żywność uratuje rynek maszyn rolniczych

Rynek sprzętu rolniczego odbije się z „covidowego dołka” dzięki ciągłemu popytowi na żywność. FederUnacoma informuje, że w sierpniu nastąpiło lekkie ożywienie sprzedaży sprzętu rolniczego, a niesłabnący popyt na żywność ostatecznie wspomoże ten rynek.
01.10.2020., 14:10h

Ogólnoświatowa pandemia podkreśliła niezwykle ważną funkcję rolnictwa, które w przeciwieństwie do innych działań sektorów wykazało większą odporność w obliczu pandemii. W czasie gdy mamy do czynienia ze znacznym spadkiem światowego PKB (-4,5% na koniec roku według OECD) sektor rolniczy zwiększył swoje moce produkcyjne.

Niezbędne maszyny

Podkreślił to Alessandro Malavolti, prezes FederUnacoma - włoskiego stowarzyszenia producentów maszyn rolniczych - który na dorocznym Walnym Zgromadzeniu Federacji, które odbyło się 25 września 2020 r. w Bolonii, podsumował główne trendy w sektorze i rynku maszyn rolniczych.

– Według szacunków FAO, w 2020 roku światowa produkcja zbóż powinna osiągnąć rekordową wartość 2756 mln ton (+ 2,2% w stosunku do 2019), przy wzroście również popytu (+ 2,4%) i handlu światowego (+ 1,6%). Produkcja mleka również była dodatnia (+ 0,8%), podczas gdy mięso odnotowało spadek o 1,7%. Wzrosły również ceny głównych surowców, w tym mięsa, drobiu i ryżu odpowiednio o 8,3%, 7,7% i 8,2% – zauważył Malavolti. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że brak bezpieczeństwa żywnościowego spowodowany pandemią może spowodować wzrost liczby niedo...

Pozostało 67% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 00:39