StoryEditor

Nowe fabryki i większa produkcja silników Deutz

Już za kilka miesięcy Deutz uruchomi produkcję silników z serii 2.9 i 6.1 w zakładzie w Tianjin w Chinach. Sporo zmian także w Europie, gdzie producent silników przejął spółki zależne w Austrii, Słowacji, Słowenii, Czechach i na Węgrzech.
01.10.2020., 09:10h

Niemiecki koncern informuje, że po ukończeniu budowy nowej wspólnej fabryki Deutz i producenta silników wysokoprężnych Beinei produkcja silników serii 2.9 i 6.1 w chińskim mieście portowym Tianjin może rozpocząć się zgodnie z planem na początku 2021 roku. Powstawać tam będą silniki do podnośników koszowych, wózków widłowych i mniejszego sprzętu budowlanego. Ten zakład będzie pełnił rolę centrum produkcyjnego dla rynku azjatyckiego.

Deutz-Sany w Kunshan

Kolejne wspólne przedsięwzięcie, tym razem z największym chińskim producentem sprzętu budowlanego Sany również rozwija się dobrze i już w tym roku przyniosło zyski. Celem jest zwiększenie rocznej produkcji z około 7 tys. osiągniętych w 2019 r. do około 20 tys. silników w 2020 r. Zakład montażowy Deutz-Sany w Kunshan produkuje silniki do samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych i pomp do betonu. Warto podkreślić, że obaj partnerzy budują obecnie nową fabrykę silników w Changsha, której zakończenie planowane jest na koniec 2021 roku. Firmy otrzymały dotacje w wysokości około 37 mln USD od miasta Changsha do sfinansowania projektu.

– Wdrażanie naszej strategii wobec Chin przebiega zgodnie z planem. To ogromne osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę wyzwania związane z pandemią koronawirusa – mówi dyrektor generalny Deutz, dr Frank Hiller.

Bezpośrednia obsługa rynku

Deutz Ag przejął spółki zależne Deutz Austria, Motorcenter Austria i Pro Motor Servis, które zajmują się sprzedażą i serwisem silników wysokoprężnych w Austrii, Słowacji, Słowenii, Czechach i na Węgrzech.

– Przejęcie tych trzech firm zapewnia nam bezpośredni dostęp do rynku w tych regionach. Zapewni nam to znacznie większą bliskość do naszych klientów, umożliwiając nam dalszą rozbudowę naszej sieci usług i generowanie dodatkowego wzrostu w naszej zyskownej działalności usługowej – wyjaśnia Michael Wellenzohn, członek zarządu Deutz odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i serwis .

Deutz oferuje szeroki zakres usług poprzez ponad 800 partnerów handlowych i serwisowych w ponad 130 krajach. Globalna ekspansja wysokomarżowej działalności usługowej jest głównym motorem wzrostu Spółki.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. marzec 2024 03:26