Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Biznes ze wschodu Ukrainy stawia na obwód lwowski

Obrazek

Ponad 1 000 nowych miejsc pracy powstanie w miejscowości Obroszyn w rejonie pustomyckim pod Lwowem. Właśnie tam właściciel dużej piekarni przenosi swój interes z ogarniętego wojną wschodu Ukrainy.

10 września 2022, 05:00
Inwestor ze wschodniej części Ukrainy jest obecnie na etapie uzyskiwania wszelakich zezwoleń związanych ze zmianą lokalizacji.

Za chwilę ruszy budowa w rejonie pustomyckim

–  Wkrótce rozpocznie się budowa nowej piekarni na terenie obwodu lwowskiego – mówi Stepan Kujbida, szef departamentu polityki gospodarczej lwowskiej Wojskowej Administracji Obwodowej. – Sieć jej zakładów i punktów sprzedaży koncentrowała się głównie na wschodzie Ukrainy (Charków i Kijów). Początkowo w nowym zakładzie będzie pracować około 1 000 osób – dodał. 

Jak zaznaczył, dobiegł już końca proces sporządzania niezbędnej dokumentacji związanej z lokalizacją przedsięwzięcia, jak również zatwierdzenia dokumentacji projektowej i kosztorysowej budowy.

23 przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego wybrały Lwów

Wkrótce ruszą pierwsze prace inwestycyjne. Na prośbę inwestora, do ich rozpoczęcia lokalne władze nie podają jego nazwiska, ani również nazwy firmy, która zdecydowała się relokować swój biznes ze wschodu Ukrainy. Tajemnicą objętą jest również kwota, którą biznesmen zdecydował się wyasygnować na ten cel. Lokalna administracja informuje jedynie, iż od początku wojny na pełną skalę przeciwko Ukrainie, do obwodu lwowskiego przeniosły się już 23 przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego, a proces nabiera tempa.

autor: Marek Sztejer
fot.: portal.lviv.ua


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)