Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

CBA w ARiMR! Kto wyłudził z Agencji 7,5 mln zł?

06.11.2017

Drukuj

CBA w ARiMR! Kto wyłudził z Agencji 7,5 mln zł?

Artykuł dostępny

Z całą sprawą powiązane są trzy osoby, w tym ludzie z byłego już kierownictwa wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz prezes spółki-grupy producenckiej (z Wielkopolski), która to spółka zakupiła nieruchomość o wartości około 0,5 mln zł za 9,5 mln zł. Ocenia się, że straty z rządowej agencji wynoszą 7,5 mln zł. W tej sytuacji powstało uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa m.in. przez wspomnianą osobę.
 
Dlatego Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu złożyła do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków (art. 231 § 2 kk) przez osobę z byłej dyrekcji  oraz dwóch pracowników Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu.  
 
Wszystko wskazuje na to, że poznańska ARiMR wydała decyzję o przyznaniu jednej z grup producentów owoców i warzyw wielomilionową dotację  na zakup nieruchomości z magazynami położonej w województwie pomorskim, nie sprawdzając dlaczego przez 8 miesięcy (od sierpnia 2011 r.  do maja 2012 r. )  jej wartość wzrosła z kwoty 0,5 mln zł do blisko 9,5 mln zł, widniejącej już później w dokumentach złożonych w celu uzyskania konkretnego dofinansowania.
 
Taki wzrost wartości, w tak krótkim czasie wzbudziło podejrzenia. Ostatecznie zawiadomienie CBA obejmuje także prezesa zarządu spółki w zakresie doprowadzenia ARiMR do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie tej instytucji w błąd – przestępstwa oszustwa. Jak ustaliło CBA prezes spółki-grupy, reprezentujący interesy grupy producentów owoców i warzyw, kupił tę nieruchomość od kogoś z rodziny. Sprawa jest rozwojowa i będziemy na bieżąco o wszystkim informować.    ag, na podst. CBA P. Kaczorek, fot. CBA

r e k l a m a

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Stabilnie, ale tanio

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii