Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Dodatkowe zarobki poza gospodarstwem? Musisz złożyć dokumenty!

Obrazek

Rolnicy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą muszą złożyć w KRUS oświadczenie z tytułu uzyskanego dochodu. Kwota podatku za rok 2021 nie może przekraczać 3604 zł.

Natalia Marciniak-Musiał29 maja 2022, 14:25

Do 31 maja br. rolnicy lub domownicy ubezpieczeni w KRUS, którzy jednocześnie prowadzą lub współpracują przy prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej muszą złożyć do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaświadczenia lub oświadczenia dotyczące rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok 2021.

Kwota graniczna podatku wynosi 3604 zł, a jej przekroczenie, a także niezłożenie zaświadczenia/oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej w terminie do 31 maja 2022 r. spowoduje, że rolnik straci ubezpieczenie w KRUS.

- Osoba ta, ma obowiązek złożenia w Kasie do dnia 31 maja zaświadczenia właściwego urzędu skarbowego albo oświadczenia, że kwota należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie przekroczyła rocznej kwoty granicznej - podaje KRUS.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Fot. Envato Elements

 


Picture of the author
Autor Artykułu:Natalia Marciniak-Musiał
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy