StoryEditor

Dodatkowe zarobki poza gospodarstwem? Musisz złożyć dokumenty!

Rolnicy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą muszą złożyć w KRUS oświadczenie z tytułu uzyskanego dochodu. Kwota podatku za rok 2021 nie może przekraczać 3604 zł.
29.05.2022., 11:05h

Do 31 maja br. rolnicy lub domownicy ubezpieczeni w KRUS, którzy jednocześnie prowadzą lub współpracują przy prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej muszą złożyć do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaświadczenia lub oświadczenia dotyczące rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok 2021.

Kwota graniczna podatku wynosi 3604 zł, a jej przekroczenie, a także niezłożenie zaświadczenia/oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej w terminie do 31 maja 2022 r. spowoduje, że rolnik straci ubezpieczenie w KRUS.

- Osoba ta, ma obowiązek złożenia w Kasie do dnia 31 maja zaświadczenia właściwego urzędu skarbowego albo oświadczenia, że kwota należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie przekroczyła rocznej kwoty granicznej - podaje KRUS.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Fot. Envato Elements

 

Natalia Marciniak
Autor Artykułu:Natalia Marciniak

dziennikarka Tygodnika Poradnika Rolniczego specjalizująca się w tematyce społecznej oraz uprawie roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 05:15