Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

IV Europejskie Forum Rolnicze wystartowało! Oglądaj na żywo!

Obrazek

IV Europejskie Forum Rolnicze właśnie się rozpoczęło. Tym razem nie w Jasionce tylko w Warszawie w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. Relację można śledzić na żywo na naszym portalu!

Dorota Kolasińska30 czerwca 2022, 08:05

W tym roku na miejsce konferencji wybrano Warszawę, w związku z niekorzystną ze względu na wojnę w Ukrainie lokalizację poprzednich edycji wydarzenia (Jasionka k. Rzeszowa).  W tym roku nie sposób pominąć tematów przewodnich dotyczących wyzwań stojących przed europejskim rolnictwem w obliczu wojny w Ukrainie i rosyjskiej agresji. 

- W programie przewidziano również tematyczne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów branży rolno-spożywczej, przedstawicieli świata nauki, organizacji branżowych oraz firm związanych z sektorem. Poświęcone one będą m.in. rozwiązaniom dla rolnictwa wynikającym z Europejskiego Zielonego Ładu, koncepcjom reformy systemu ubezpieczeń w rolnictwie czy digitalizacji rolnictwa - podają organizatorzy Forum. 

Udział w konferencji potwierdzili m.in.:

  • Henryk Kowalczyk – wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi
  • Janusz Wojciechowski - komisarz ds. rolnictwa i rozwoju wsi UE
  • Zdĕnek Nekula – minister rolnictwa Republiki Czeskiej
  • Kaspars Gerhards – minister rolnictwa Łotwy
  • Samuel Vlčan – minister rolnictwa i rozwoju wsi Republiki Słowackiej
  • Paulius Astrauskas – wiceminister rolnictwa Litwy
  • Franz Fischler – były komisarz UE ds. rolnictwa

Ramowy program wydarzenia znajduje się TUTAJ

Wręczenie nagród w konkursie "Innowacyjny Rolnik"

Forum rokrocznie gromadziło ponad 3 tys. uczestników: rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

Podczas Europejskiego Forum Rolniczego 2022 zostaną wręczone nagrody w konkursie „Innowacyjny Rolnik”, w którym „Tygodnik Poradnik Rolniczy” oraz Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej nagradza rolników prowadzących nowatorskie gospodarstwa.

Transmisja na żywo znajduje się poniżej lub na stronie https://www.forum-jasionka.pl/transmisja/. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco! 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy