Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Międzynarodowa konferencja naukowa na SGGW

Obrazek

Dzisiaj w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozpoczyna się dwudniowa, międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Ekonomiczne i prawne mechanizmy wspierania i ochrony rolnictwa rodzinnego w Polsce i innych Państwach Unii Europejskiej".

23 października 2014, 09:28

Rok 2014 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Rolnictwa Rodzinnego. Podkreślono tym samym ogromną rolę gospodarstw rodzinnych w wyżywieniu ludności, funkcjonowaniu łańcucha żywnościowego oraz ochronie zasobów naturalnych i bioróżnorodności na świecie.

W strukturze polskiego rolnictwa gospodarstwa rodzinne mają bezsprzecznie kluczowe znaczenie. Stanowią one najliczniejszą grupę gospodarstw rolnych w naszym kraju, a ich kondycja przekłada się na konkurencyjność całego sektora agrobiznesu.

Mając na względzie ogromną rolę, jaką gospodarstwa rodzinne odgrywają w sektorze rolno–żywnościowym w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej, Wydział Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego planuje zorganizowanie w dniach 23-24 października 2014 roku międzynarodowej konferencji naukowej pt. Ekonomiczne i prawne mechanizmy wspierania i ochrony rolnictwa rodzinnego w Polsce i innych państwach Unii Europejskiej.

Celem konferencji jest podjęcie naukowego dyskursu na temat uwarunkowań funkcjonowania rolnictwa rodzinnego w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że połączenie perspektywy prawnej i ekonomicznej pozwoli na wypracowanie kompleksowych rekomendacji dla podmiotów odpowiedzialnych za kształt polityki rolnej w naszym kraju w zakresie wsparcia i ochrony gospodarstw rodzinnych.

Patronat medialny nad konferencją objął magazyn nowoczesnego rolnictwa "top agrar Polska", a patronatem honorowym wydarzenie to objął Przydent RP Bronisław Komorowski.

Zobacz program konferencji.Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)