StoryEditor

Niebezpieczna dla zdrowia, zepsuta żywność z Chin zatrzymana przez służby

Krajowa Administracja Skarbowa z Lublina zatrzymała dwa kontenery z Chin z nielegalnym ładunkiem wypełnionym m.in. produktami mięsnymi i spożywczymi, których jakość zagrażała zdrowiu i życiu człowieka. Służby graniczne nakazały odesłanie towarów do chińskiego nadawcy. 
01.07.2022., 11:07h

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Małaszewicz podczas kontroli dwóch kontenerów z Chin trafili na towary niezgłoszone do oprawy celnej. Wśród odzieży, kosmetyków, sprzętu elektronicznego znajdowały się produkty, mięsne i spożywcze, nasiona warzyw i owoców oraz farmaceutyki.


Trefny towar

W dwóch kontenerach funkcjonariusze znaleźli ponad 250 kg produktów mięsnych, takich jak: kiełbasa, jelita, podroby mięsne, parówki, kurze łapki, kabanosy, kurczaki, owoce morza, pasztety.


Produktów spożywczych było z kolei ponad 850 kg. Zabezpieczone zostały suszone owoce i warzywa, orzechy, makarony, ciastka, chipsy, kakao, jajka, herbata, zupki chińskie, różnego rodzaju przyprawy, soki, miód, kawa, kasza, galaretki owocowe, czekolady, ryż, cukierki, bakalie, musy owocowe, płatki śniadaniowe, itp.

Ponadto w kontenerach znajdowało się ok. 9 kg różnych nasion (np. sałaty, ogórków, cebuli, pomidorów, fasoli) oraz 5 kg farmaceutyków.

Przemycane produkty stanowiły blisko połowę całego przewożonego kontenerami towaru.

Towar niebezpieczny dla zdrowia i życia

Ogromna część zatrzymanego towaru, przede wszystkim produkty mięsne, była popsuta, spleśniała i śmierdząca. Z pewnością nie nadawała się do spożycia, a nawet mogła zagrażać zdrowiu i życiu ludzi.

Z uwagi na zagrożenie jakie niosłoby dopuszczenie tych towarów na rynek europejski służby graniczne (Inspekcja Weterynaryjna w Koroszczynie, Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Inspektorat Farmaceutyczny oraz Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koroszczynie) nakazały odesłanie towarów do chińskiego nadawcy.

wk
fot. Krajowa Administracja Skarbowa 

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 05:34