Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

W USA brakuje skrzydełek z kurczaka

Obrazek

Skrzydełka z kurczaka to zdecydowanie jedno z flagowych dań kuchni amerykańskiej. Najlepiej obrazuje to fakt, że tylko w ciągu weekendu Super Bowl (finału rozgrywek ligi futbolu amerykańskiego) w 2020 roku Amerykanie spożyli ich 1,4 mld sztuk.

Dominika Mulak26 lipca 2021, 15:48
Zamknięcie restauracji w związku z pandemią koronawirusa oraz szereg restrykcji nie przełożyły się na spadek popularności tej przekąski, zwłaszcza że lokale, które serwują tego typu dania, zazwyczaj oferują jedzenie na wynos, z dostawą do domu. Wręcz przeciwnie, lockdown wpłynął na wzrost zamówień.

Niestety, nadzwyczajny popyt nie poszedł w parze ze zwiększoną podażą. Jedną z przyczyn niedoboru skrzydełek z kurczaka były zachorowania na COVID-19 wśród pracowników zakładów przetwórstwa mięsnego, szczególnie na początku pandemii, co zmusiło wiele z nich do tymczasowego zamknięcia i nadwerężyło łańcuch dostaw. Następnie w lutym sytuację pogorszyła sroga zima i dramatyczna w skutkach śnieżyca w stanie Teksas, który jest głównym zagłębiem produkcji drobiarskiej w USA.

Restauracje w USA starają się radzić sobie z brakiem skrzydełek, albo zastępując je udkami lub piersiami, albo korzystając z zapasów. Te jednak w nieubłaganym tempie się kończą. Amerykanie już na własnej skórze odczuwają niedobór jednego ze swoich ulubionych dań. Ceny skrzydełek z kurczaka wzrosły dwukrotnie, a w niektórych restauracjach skrzydełka całkowicie zniknęły z menu.


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)