StoryEditor

SIMA: Największy traktor Valtra

S394 to najsilniejszy traktor produkowany przez Valtrę. Premiera odbyła się podczas targów SIMA we Francji. Firma pokazała też nową serię A czwartej generacji. 
01.03.2017., 09:03h

Valtra rozszerzyła czwartą generację ciągników z serii S. Od tej pory flagowym modelem jest S394, który dysponuje zawrotną mocą 405 KM i momentem obrotowym 1600 Nm. Silnik AGCO Power AWF o pojemności 8,4 litra wykorzystuje tylko technologię SCR – ograniczenie poziomu emisji spalin. Moc silnika przenoszona na podłoże przez przekładnię bezstopniową AVT. Aby zredukować spalanie traktorzysta może wybrać właściwy tryb jazdy za pomocą pedału przyspieszenia lub dźwigni gazu. Valtra oferuje również opcję ręcznego sterowania przekładnią. Zintegrowany tylny TUZ ma udźwig 12 ton, a przedni 5 ton. Wydajność hydrauliki to 205 l/min. Układ jazdy tyłem TwinTrac zwiększa wydajność pracy podczas wykonywania różnych zadań, np. podczas koszenia. 

Traktor Valtra S394 oferuje nie tylko większą moc, ale wyposażony jest także w nowy podłokietnik Valtra SmartTouch. Będzie on dostępny we wszystkich modelach serii S czwartej generacji. Z założenia pozwala na pełne dostosowanie przycisków i profili użytkowników. Dzięki zintegrowaniu ergonomicznego podłokietnika z wielofunkcyjną dźwignia jazdy, sterowaniem zaworami, sterowaniem tylnym TUZ i WOM, oraz dotykowym ekranem, nowy podłokietnik Valtra Smart Touch łączy wszystkie funkcje ciągnika w zasięgu ręki traktorzysty.

Nowa seria A

Nowa Valtra serii A jest pierwszym ciągnikiem czwartej generacji Valtry dostępnym na całym świecie, wytwarzanym zarówno w Finlandii jak i w fabryce w Brazylii. Nowe modele serii A4 są napędzane przez wyposażone w silniki wysokoprężne AGCO Power Stage 4. Trzy najmniejsze modele mają 3,3-litrowe silniki, natomiast cztery największe modele są napędzane silnikami o poj. 4,4 litra. W obu przypadkach są to 4-zaworowe jednostki o zupełnie nowych wysokoprężnych systemach wtryskowych typu common rail. W tej gamie również zdecydowano się na zastosowanie technologii SCR w celu ograniczenia emisji spalin. Jedynie najmniejszy model A74 jest wyposażony w układ EGR. Nowa seria A obejmuje traktory o mocy od 75 do 130 KM.

Fot. Beba, firmowe

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 17:31