StoryEditor

Nowa kosiarka bijakowa z Samaszu

Firma Samasz nie spoczywa na laurach i nieustannie poszerza paletę oferowanego sprzętu. Ostatnio portfolio producenta wzbogaciło się o nową kosiarkę bijakową.
20.02.2017., 16:02h

Kosiarka bijakowa Mido o szerokości koszenia wynoszącej 2 m uzupełnia paletę sprzętu producenta w tej grupie maszyn. Za ścinanie i rozdrabnianie masy odpowiedzialny jest bęben o średnicy 133 mm, na którego obwodzie zamocowane są 24 noże. Aby zwiększyć efektywność rozdrabniania noże współpracują z listwą, na której osadzone są przeciwostrza.

Maszyna zawieszana jest na TUZ ciągnika, a napęd elementów roboczych pochodzi od WOM ciągnika o obrotach 540 obr./min. W opcji jest także przekładnia umożliwiająca napęd od WOM o obrotach 1000 obr./min. Jako opcjonalne wyposażanie oferowany jest także hydrauliczny przesuw boczny. Zakres ruchu wynosi 40 cm, co umożliwia wykaszanie przy drzewach lub innych przeszkodach. Jak informuje producent masa kosiarki nie przekracza 500 kg, co pozwala na współpracę z niewielkimi ciągnikami. Zapotrzebowanie na moc określono na 60 KM.  pt

Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 11:46