Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo>

Wojna w Ukrainie: „armia traktorzystów” przejmuje rosyjskie czołgi

Obrazek

Od początku inwazji na Ukrainę rolnicy wielokrotnie zabezpieczali rosyjskie czołgi i inny sprzęt wojskowy. Ich wysiłki zostały docenione przez samego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Dominika Mulak30 marca 2022, 16:08

Jak poinformował niedawno przewodniczący Ukraińskiej Rady Rolnej Andrij Dykun, rolnicy na Ukrainie cierpią z powodu trwającej już od ponad miesiąca wojny. Brakuje im pracowników, którzy teraz bronią kraju, oleju napędowego i innych środków do produkcji, a na dodatek są ostrzeliwani nawet podczas prac polowych.

Mimo to rolnicy niejednokrotnie wnoszą nieprawdopodobny wkład w obronę kraju - odholowują ciągnikami porzucone czołgi, wyrzutnie rakiet i inny sprzęt wojskowy rosyjskiej armii, aby udostępnić go ukraińskim żołnierzom.

Duży wkład rolników w obronę kraju


Za ten wysiłek rolnicy zostali pochwaleni przez samego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w jednym z codziennych przemówień do narodu. Jak podkreślił w zeszły piątek, rolnicy odholowują z pól rosyjski sprzęt i przekazują do swoim wojskom. Co więcej, są w stanie nawet pojmać pilotów zestrzelonych rosyjskich myśliwców.

I rzeczywiście, kilka dni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę w sieci zaczęły krążyć pierwsze filmy, na których rolnicy ciągną ciągnikami zepsute transportery opancerzone i inne pojazdy wojskowe. Nie zawsze było jasne, czy pojazdy wojskowe zostały uszkodzone, czy po prostu porzucone. Nie można szczegółowo zweryfikować autentyczności tych filmów. Jednak już sama ich liczba świadczy o tym, że ukraińscy rolnicy nie boją się niczego, a już na pewno nie czołgów okupanta.


Niestety, rzeczywistość jest o wiele bardziej gorzka. Każdego dnia na Ukrainie w walce o wolność i niepodległość ginie wiele niewinnych osób: cywilów, w tym rolników, a także żołnierzy.

Oprac. na podstawie www.agrarheute.comPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)