Rolnikom puszczają nerwy - plewy kukurydzy pod domami polityków PiS.

Dzisiejszego ranka rolnicy dali upust swojej złości i bezradności. Pod domami polityków PiS czeka "niespodzianka" w postaci hałdy plew kukurydzy. To symbol, tego co dzieje się na polskim rynku zbóż i kukurydzy przez napływ ukraińskiego ziarna na krajowy rynek i niskie ceny skupu płodów rolnych w Polsce.
- Kukurydza taniała już w trakcie żniw, dlatego obecnie najmniej tanieje, jednak i ona nie oparła się dużej presji. W portach eksporterzy obniżyli ceny do 1130 zł/t, natomiast skupujący w kraju płacą 900–1040 zł/t. Kukurydzę z rękawów do biopaliwowców na południu kraju można sprzedać po 700 zł/t - czytamy w ubiegłotygodniowym raporcie naszego eksperta dr. Juliusza Urbana.
Ceny zbóż też są bardzo niskie, przy bardzo wysokich kosztach jego produkcji.
Najnowsze notowania cen zbóż w zakładce NOTOWANIA/ZBOŻA.
W Polsce niedługo zostaną tylko plewy...
- Pod domem Marka Kuchcińskiego, szefa Kancelarii Rady Ministrów i innych polityków PiS na Podkarpaciu zostały wysypane plewy kukurydzy. Politycy PiS udają, że nie wiedzą co dzieje się z rolnictwem. Niech Kuchciński i inni politycy PiS wiedzą, że niedługo w Polsce zostaną tylko plewy. Problem ze sprzedażą zboża jest w Polsce bardzo duży, rząd go nie rozwiązuje. AGROunia od jesieni bardzo mocno o tym mówi, ale rządzący są dziś skupieni na robieniu propagandy, a nie na rozwiązywaniu problemu. My już wiemy, że PiS nie reprezentuje Polskiej wsi.
To jednak nie koniec, a początek demonstracji frustracji. Już jutro rolnicy spotkają się w woj. lubelskim, gdzie zapadną według rolników konkretne decyzje, co do dalszego działania, bo jak twierdzą dotychczasowe protesty rolników są zbyt łagodne.
Solidarność też ma dość?
Dzisiaj w MRiRW odbyły się rozmowy pomiędzy przedstawicielami Rolniczej Solidarności i szefem resortu rolnictwa na temat obecnej sytuacji na rynku zbóż i kukurydzy. Z docierających do naszej redakcji nieoficjalnych informacji - nie poszło zbyt dobrze. Rolnicy planują protest i to nie tylko w Polsce...
Więcej wkrótce na naszym portalu topagrar.pl
dkol
Fot. AgroUnia