Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Podlaskie: Ciągnik rolniczy wyorał minę

Obrazek
Mimo, ze od zakończenia wojny minęło już kilkadziesiąt lat, to niebezpieczne niewybuchy po niej można znaleźć do dzisiaj. Uzbrojoną minę przeciwpiechotną wyorał ciągnik rolniczy podczas przygotowania gleby w leśnictwie Młynisko w województwie podlaskim.
Donata Kosicka17 grudnia 2019, 11:37
Pozostałość po II Wojnie Światowej została odkryta podczas przygotowywania gleby na terenie leśnictwa Młynisko w województwie podlaskim. To właśnie tam podczas prac ciągnik rolniczy wyorał z gleby minę. Zawiadomiony patrol saperski na miejsce przybył bezzwłocznie i zdetonował szalenie niebezpieczny ładunek na powierzchni leśnej. Taka decyzja zapadła tuż po tym jak okazało się, że jest to uzbrojona mina przeciwpiechotna. Zdaniem saperów, jej transport na poligon byłby zbyt groźny.

W pierwszej kolejności przybyłe na miejsce służby zabezpieczyły teren i zajęły się przygotowaniem detonacji niezwykle niebezpiecznego znaleziska. Saperzy podłożyli ładunek wybuchowy, a następnie minę obłożyli workami z piaskiem, po czym doszło do detonacji.

Pamiętajmy, że kiedy trafimy na niewybuch to pod żadnym pozorem nie należy się do niego zbliżać, dotykać go, wykopywać, a szczególnie przenosić. Wszystkie wybuchy, które są pozostałością po wojnie mogą być niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Zobacz zdjęcia z akcji detonacji niewybuchu!
dkd
źródło/ fot. http://www.szczebra.bialystok.lasy.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)