StoryEditor

Tragedia w woj. świętokrzyskim: Ciągnik przygniótł mężczyznę do ściany stodoły

Do wypadku doszło dzisiejszego ranka w woj. świętokrzyskim. Ciągnik przycisnął mężczyznę do ściany budynku gospodarskiego. Mimo udzielonej pomocy, skutki były tragiczne.
17.10.2022., 13:10h

Jak podaje Radio Kielce w miejscowości Życiny w gminie Raków doszło do tragicznego wypadku. Zgłoszenie do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej dotarło o 9:25 dzisiejszego ranka (17.10.2022). Na numer alarmowy zadzwoniła matka poszkodowanego mężczyzny, która wyszła na podwórze i zastała na nim przewrócony ciągnik. Jej 56-letni syn był zakleszczony pomiędzy ciągnikiem, a ścianą stodoły.


Zanim pomoc przybyła na miejsce w gospodarstwie udało się wyciągnąć spod ciągnika mężczyznę.

– Z treści zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został przyciśnięty przez ciągnik rolniczy i jest nieprzytomny. Jako pierwszy na miejsce dotarł zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Rakowa. Okazało się, że osoby postronne ewakuowały poszkodowanego spod traktora. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po ok. 7 minutach na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który przejął prowadzenie akcji medycznej. Niestety, nie przyniosła ona zamierzonego efektu. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny – relacjonował Marcin Bajur z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach dla Radia Kielce. W akcji brało udział pięć zastępów Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe.


Na miejscu pracuje policja w celu ustalenia przyczyn tragicznego zdarzenia.

Oprac. dkol na podst. radiokielce.pl

Fot. Envato Elements

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 17:59