StoryEditor

Rolnik z Podlasia stracił w pożarze kombajn, ciągnik, przyczepy i kilka sztuk bydła!

Aż 79 strażaków z 15 zastępów gasiło pożar kompleksu budynków w Grabowcu w gminie Kąkolewnica. Żywioł objął oborę, stodołę i garaż z umieszczoną na dachu instalacją fotowoltaiczną, w której najprawdopodobniej chwilę wcześniej doszło do zwarcia. Właściciel gospodarstwa z lubelskiego poniósł straty w wysokości ok. 4 mln złotych, a sam podtruł się dymem.
26.08.2022., 13:08h
Do zdarzenia doszło w czwartek tuż przed godziną 15:00. O 15:01 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim ogłosił wyjazd alarmowy.

Duże straty w sprzęcie rolniczym

– Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało 15 jednostek straży pożarnej z terenu powiatu radzyńskiego oraz bialskiego – relacjonuje st. kpt. Krzysztof Gomółka, rzecznik prasowy KPPSP w Radzyniu Podlaskim. 

– Ogień objął kompleks znajdujących się tam budynków, takich jak obora, stodoła i garaż. Spaleniu uległ kombajn zbożowy, ciągnik rolniczy, przyczepy oraz wozy paszowe – wylicza.

Rolnik podtruł się dymem

Poszkodowanym w pożarze został również właściciel gospodarstwa rolnego z Grabowca, który w pierwszej fazie pożaru próbował ratować swój dobytek. 

– Na szczęście skończyło się w tym przypadku tylko na kilku skaleczeniach i niewielkim podtruciu dymem. Poszkodowanemu udzieliliśmy pomocy na miejscu i nie wymagał on hospitalizacji – dodaje kapitan Gomółka.

Niestety, obok sprzętu ucierpiały też zwierzęta hodowlane. Spaleniu uległy dwie sztuki bydła, a kilka innych po konsultacji z lekarzem weterynarii natychmiast trafiło do ubojni.

Zwarcie w instalacji przyczyną pożaru?

W akcji gaśniczej brało udział aż 79 strażaków. Najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na dachu garażu.

– Taką przyczynę przyjęliśmy oczywiście jako prawdopodobną, a w chwili obecnej trwają dalsze czynności w tej sprawie – dodaje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim.

Fot. KPPSP w Radzyniu Podlaskim
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. czerwiec 2024 04:54