StoryEditor

Stado jedenastu byków zaatakowało rolnika. Zginął na miejscu!

Stado buhajów stratowało na śmierć właściciela gospodarstwa rolnego we wsi Kaliszkowice Kaliskie. Ranna została także żona 36-letniego rolnika.
30.09.2022., 11:09h

Do tragicznego zdarzenia w gminie Mikstat doszło w czwartek około godziny 6:30, kiedy to z obory nagle uwolniły się buhaje w ilości 11 sztuk i zaczęły biegać po terenie posesji.

36-letni rolnik nie przeżył ataku byków

Niestety, podczas zaganiania zwierzęta zaatakowały gospodarzy. Dla 36-letniego właściciela gospodarstwa skończyło się to śmiercią.

– Na miejscu, do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego policjanci wraz ze strażakami prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową 36-letniego mężczyzny – relacjonuje nam st. sierż. Anna Piechocka z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. 

Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon. 34-letnia kobieta uczestnicząca w zaganianiu zwierząt do obory została przetransportowana karetką do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. 

Ratowników trzeba było odgrodzić przed buhajami 

Oprócz policyjnego radiowozu i zespołu ratownictwa medycznego na miejscu akcji pojawiły się dwa zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej KPPSP z Ostrzeszowa oraz dwa zastępy OSP z Kaliszkowic Kaliskich i Mikstatu.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddzielono osobę poszkodowaną od stada biegających byków na podwórzu wozem strażackim oraz radiowozem policyjnym, aby ratownicy i osoba poszkodowana byli bezpieczni – informuje nas str. Noemi Biel z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Jak podkreśla, to pierwszy w ostatnich latach przypadek śmiertelnego ataku zwierząt na rolnika w powiecie ostrzeszowskim.

Fot. PSP Ostrzeszów

Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 06:21