Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

AKTUALNE KONKURSY:

"Smarujemy i jedziemy" - do wygrania paliwo rolnicze oraz smary Q8

ZAKOŃCZONE KONKURSY:

Rozstrzygniecie konkursu "Wygraj bilet na Agro Show":

 • Dominik (Rzgów)
 • Arkadiusz (Czerniejewo)
 • Angelika (Strzałkowo)
 • Hubert (Iłowa)
 • Kamil (Parkowo)
 • Artur (Bielawy)
 • Jarosław (Kutno)
 • Jerzy (Witkowo)
 • Filip (Wolbrom)
 • Paweł (SIENNO)
 • Paulina (WĄBRZEŹNO)
 • Dariusz (Gozdowo)
 • Jakub (Pogorzela)
 • Piotr (Strzelno)
 • Aleksandra (Mochowo)
 • Monika (Wolkowo)
 • Karolina (Borek Wielkopolski)
 • Zuzanna (Połajewo)
 • Robert (Polska)
 • Zbigniew (Radziejów)
 • Malwina (Książ Wielkopolski)

Rozstrzygnięcie konkursu „Rolnictwo moją pasją” 

Do wygrania były aż 3 myjki firmy Stihl! Tym razem zadanie konkursowe polegało na prawidłowym rozwiązaniu prostego quizu i rozwinięciu zdania: „Moja pasja do maszyn rolniczych zaczęła się od…”.

Wyniki konkursu znajdują się TUTAJ

Rozwiązanie Quizu „Moja rola życia” organizowanego z okazji Dnia Rolniczki i Rolnika

Nagrody w quizie to 14 zestawów gadżetów top agrar Polska – wygrywa 7 uczestniczek i 7 uczestników. By zdobyć pakiety nagród wystarczyło odpowiedzieć na 3 pytania zamknięte, gdzie jedna odpowiedź była poprawna.

W naszej zabawie zwyciężyli:

Imię

Miejscowość

Magdalena

Obsza

Anna

Ostrołęka

Malwina

Golędzkie

Ania

Bystrzyca Nowa

Martyna

Klukowa Huta

Beata

Karolew

Edyta

Sandomierz

Mateusz

Staszic

Radosław

Staroźreby

Bogdan

Izbica Kujawska

Damian

Morzyczyn Włościański

Kamil

Hrubieszów

Jakub

Wodynie/Oleśnica

Dawid

Dąbrowa Tarnowska/Oleśnica

Rozwiązanie konkursu "Łączymy ekoschematy"

Łączymy ekoschematy. Wygraj poradę dotyczącą nowych dopłat + wypełnienie i korekta wniosku do ARiMR.

Nagrody główne: 5 pakietów – indywidualna porada dla gospodarstwa ws. dopłat bezpośrednich 2023 + wypełnienie eWniosku do ARiMR

Laureaci naszego konkursu, zgodnie z regulaminem, prawidłowo rozwiązali quiz, wypełnili formularz konkursowy oraz odpowiedzieli na pytanie otwarte.

Imię

Miejscowość

Jak ekoschematy wpłyną na Twoje gospodarstwo?

Karol

Radońsk

Nie nastawiam się wielce na duże zmiany, bardziej skupiłbym się na tym, co zrobić aby jak najbardziej przeciwdziałać okresowym niedoborom wody...

Jacek

Kobiele Wielkie

Wprowadzenie ekoschematów zwiększy tylko obowiązki administracyjne w mojej pracy.
Jeżeli chodzi o środowisko mojego gospodarstwa to już od samego początku jego prowadzenia bardzo duży udział miały praktyki zrównoważonego rolnictwa.

Jan

Sienno

Pozytywnie, niektóre praktyki stosowane są od dawna w celu utrzymania zasobności i sprawności gleby

Krzysztof

Rzęczkowo

Myślę że poprawi w pewnym stopniu strukturę gleby i zaoszczędzę na nawożeniu

Krzysztof

Brodzica

Ekoschematy spowodują przede wszystkim większe zamieszanie przy tworzeniu wniosku na płatności obszarowe, ponieważ plan nawozowy, wymieszanie słomy z glebą, czy uproszczone systemy są od lat realizowane w gospodarstwie. Jedynie poplony nie będą mogły być  realizowane zgodnie z rozsądkiem i dobrą praktyką rolniczą, tylko tak jak w poprzednim rozdaniu według nieżyciowych przepisów. Wpływ ekoschematów na środowisko będzie raczej neutralny.

Rozwiązanie konkursu „Rolnictwo moja pasja”

Nagrody główne: 3 myjki wysokociśnieniowe Stihl

By wygrać w konkursie należało prawidłowo odpowiedzieć na 3 pytania quizie oraz w ciekawy sposób opowiedzieć o początkach pasji do maszyn rolniczych.

 

 

Moja pasja do maszyn rolniczych zaczęła się od:

Mateusz

Zelgoszcz

Moja pasja do maszyn rolniczych zaczęła się już na samym początku mojego życia. Jak tylko nauczyłem się chodzić doglądałem z tatą maszyn przed robotami w polu. Prowadzimy gospodarstwo rolne, więc nietrudno było się zarazić pasją do uczestniczenia w życiu 'rolniczym'. Z wielką uwagą i zaangażowaniem śledziłem, co do czego służy, jakie ma parametry, a co najważniejsze nauczyłem się dbania o maszyny w najdrobniejszym szczególe. Pasja do maszyn rolniczych to nie tylko używanie ich w celach roboczych. Pasja jest wtedy gdy te maszyny traktujesz jak coś bardzo ważnego dla siebie. Dbasz o ich wygląd, stan techniczny. Zwracasz uwagę na to aby w miarę możliwości przechowywać je pod zadaszeniem. Czyścisz i odkurzać je po każdej zakończonej pracy w polu. Gdyby nie te maszyny nie byłoby skoszonego zboża, setek pęków słomy, nie byłoby paszy aby nakarmić zwierzęta. Śmiało mogę powiedzieć , że moja pasja do maszyn rolniczych zaczęła się od najmłodszych lat i trwa tak do dzisiaj.

Marcin

Ujezna

mojego ojca. Można więc powiedzieć, że "wyssałem to z mlekiem matki", a raczej z olejem silnikowym z pierwszego ciągnika mojego ojca :) Z pewnością nigdy Mu nie dorównam, bo jest prawdziwym fachowcem w naprawie maszyn. Zważywszy jednak na fakt, że technologia idzie mocno do przodu i jest nieunikniona, bo postęp dyktuje kierunki rozwoju, jest już coraz mniej rzeczy, które my rolnicy możemy naprawić samodzielnie. Ale musimy to zaakceptować i sprawić, by - jeśli nie naprawa - to chociaż obsługa maszyn rolniczych nie stanowiła dla nas żadnej trudności i żeby w mozolnej pracy rolnika sprawiała ogromną przyjemność.

Jarek

Kolonia Kokanin

Mojego dziadka, który wprowadził mnie w tedy jako 8 letniego chłopca w świat rolnictwa. Zaszczepił we mnie pasję do kultywacji tej pięknej aczkolwiek trudnej pracy pod względem różnych uwarunkowań, jakie stawia przed nami świat. Wspólne smarowania maszyn, wymiana brakujących palców w zgrabiarce. Jazda na pająku podczas lusowania siana była świetną zabawą. Dzięki tym i wielu innym wspaniałymi momentami oraz mądrości dziadka została mi nie jedna rada. Lecz dotyczącą tematu maszyn wyrobiłem sobie wtedy jako dziecko że to kiedy tylko narzędzia lecz i nasi przyjaciele w pracy, trzeba im pomagać gdy są ,, chorzy,, dbać o nich zabierać kiedy trzeba do lekarza,,przeglądy bądź naprawy poważne,, przede wszystkim szanować i użytkować by zostały w dobrym stanie jak najdłużej.

 

Wyróżnienia w konkursie oraz koszulki top agrar Polska otrzymują:

Olga

Czarnowąż

Mojego męża, gdy jeszcze nie był mężem. Zabierał mnie na wszystkie wystawy, targi i pokazy maszyn rolniczych. Bardzo dużo i dokładnie tłumaczył wszystko. Zaraził mnie swoją pasją i cieszy mnie jak widzę, że teraz zaraża nią również nasza córeczkę ❤️

Weronika

Czerwonka

Miłość do rolnictwa i pracy na gospodarstwie rolnym. Maszyny od zawsze mnie pasjonowały, ale nie znałam się na nich wystarczająco dobrze. Z upływem czasu zaczęłam czytać  instrukcje obsługi i budowy maszyn, aby znać się dobrze na wykonywanej pracy i poradzić sobie samodzielnie prawie z każdą niespodziewaną usterką mechaniczną.

Edward

Trzebiel

Gdy byłem mały nie lubiłem pomagać ojcu w naprawie maszyn pewnie dlatego, że szybko się nudziłem, ale gdy dorastałem i bylem przy tacie, gdy coś naprawiał zaczęło mi się to podobać, szczególnie gdy coś co wyglądało, że jest nie do naprawy udało się naprawić lub gdy poświęcając swój czas mogło się zaoszczędzić i samemu coś zrobić zamiast oddawać to do mechanika. I oto w taki sposób urodziła się we mnie pasja do maszyn rolniczych

Kacper

Miłkowice

Moja pasja do maszyn rolniczych zaczęła się od mojego kochanego dziadka, który uczył mnie obsługi maszyn, naprawy, przerabiania. Szacunku i cierpliwości do starych, poczciwych ursusów, autosanów czy agrozetów.
I tak mi zostało. Do dzisiaj uwielbiam naprawiać, "poprawiać fabrykę", ulepszać i jestem dumny z efektu końcowego i tego, że została mi przekazana duża wiedza na ten temat.

Paweł

Jankowice

Dziecka, jak mój tata wkładał mnie do kabiny traktora i zabierał w pole, przy czym ja zawsze musiałem trzymać kierownice lub sterować podnośnikiem. W skrócie tak to wszystko się zaczęło a teraz tata pewnie byłby szczęśliwy że prowadzimy to dalej.

Dariusz

Jelenin

Jazdy z moim Tatą, który od początku, krok po kroku pokazywał mi świat rolnictwa i wczepiał we mnie iskrę i zamiłowanie do tego zajecie. Bardzo chętnie pochłaniałem świat rolnictwa. Później doszła do tego szkoła rolnicza i tak powstała pasja.

Marek

Dąbki Łętownica

Najmłodszych lat jak tylko tata pozwolił mi siadać do ciągnika to sprzęgło w c360 wciskałem dwoma nogami trzymając się za kabinę. Lubię i potrafię pracować na każdej maszynie rolniczej. Praca na maszynach rolniczych nie jest pracą, tylko moją pasją, która sprawia mi przyjemność i nie odczuwam zmęczenia.

Marcin

Ugoszcz

Jeżdżenia z tatą traktorem jak byłem mały do każdej pracy polowej mnie brał i opowiadał o całym rolnictwie. Teraz coraz bardziej poszerzam swoją pasję ucząc się naprawiać maszyny rolnicze . A w przyszłości chce założyć swój zakład tworzący osprzęt do ciągników.

Radosław

Bardyny

Od dziecka, jak pamiętam zawsze gdzieś się kręciłem przy tacie, przy maszynach i ich naprawie. Jak nie wracałem do domu usmarowany w smarach po uszy to znaczyło ze jest niedziela i trzeba było iść do kościoła. I tak zostało do tej pory tylko większe i nowsze maszyny zawitały na gospodarstwo.

Damian

Nowe Proboszczewice

Moja pasja do maszyn ????  Hm tak naprawdę mógł bym rzec, że wyssałem ją z mlekiem matki a tak naprawdę odkąd zacząłem stawiać pierwsze kroki przesiadywałem z tatą w garażu po czym uczestniczyłem w pracach polowych i w ten oto sposób jestem wręcz uzależniony od maszyn rolniczych i nowinek technologicznych w rolnictwie. Maszyny to moja pasja, którą wciąż staram się rozwijać. Myślę że z tym trzeba się urodzić tak jak ja żeby to kochać z całego serca 😉😉😍


QUIZ (luty 2023): Wygraj zimową czapkę top agrar Polska. Lista laureatów poniżej:

Adam Sandomierz
Krzysztof Laskowo
Krzysztof Uściecice
Piotr Pachnowola
Justyna Kurkocin
Damian Łukówek
Magdalena Mogilno
Konrad Radomin
Krzysztof Bendorza
Paweł Tomaszów Lubelski

Wygraj 1000 l paliwa na zimową orkę!

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowaliśmy do 25 stycznia br. Wyłoniliśmy zwycięzcę, który otrzyma 1000 litrów paliwa oraz trzech wyróżnionych rolników. Kto zdobył nagrodę główną i jakich odpowiedzi udzielił? Zajrzyj do artykułu poniżej.

Rozstrzygnięcie konkursu – wygraj 1000 l litrów paliwa na zimową orkę! Kto zdobył główną nagrodę?


QUIZ (grudzień 2022): Wygraj czapkę z daszkiem! 
Lista laureatów poniżej:

 

Tomasz Białobrzegi
Mateusz Żerniki
Damian Morzyczyn Włościański
Daniel Sokołów Podlaski
Marek Czerwonka

Dominik Jędrzejewo
Jacek Wesoła
Adam Maluszyn
Karol Kolonia Pęcławska
Marcin Lipno


QUIZ (październik 2022): Wygraj kubek termiczny! Lista laureatów poniżej

Mariusz Dunajcowa
Kacper Ignatówka
Paweł Krucza
Igor Dworcowa
Maciej Rozstanki

QUIZ (wrzesień 2022): Wygraj firmowego multitoola! Lista laureatów poniżej

Paweł Szczepanowo
Paweł Zduńska Wola
Katarzyna  Tarpno
Łukasz Nowe Miasto Lubawskie
Maciej Wierzchlas

Konkurs: ROLNIK - ZAWÓD WIELKIEJ WAGI! - zobacz wyniki i sprawdź, kto wygrał!

Wyniki krzyżówki. Prawidłowe hasło to AGROSHOW. Nagrody - 5 biletów wejściowych na Agro Show 2022 wygrywają osoby, które wymyśliły następujące hasła:

Czy to słońce czy to deszcz na Agro Show przejechać z nami musisz się! Mateusz Wilczyn
Każdy z nas to wie, że Agro-Show rolników na wystawy zaprasza Grzegorz Rudniczyn
Agroshow w Bednarach jest co roku są tu zabawki do dużych i małych chłopców. Martyna Kąkolewo
Kto na Agroshow coś kupuje temu szczęście w gospodarce dopisuje. Zbigniew Głuchów
Kto pójdzie na wystawę AGRO SHOW, w głowie będzie miał DUŻE SHOW Marek Surały
QUIZ (sierpień 2022) - Wygraj czapkę! Lista laureatów poniżej

Anna Janowo
Jan  Łapiguz
Hubert Zielonki
Ewelina Modrzewie
Joanna Wozławki
Bartłomiej Kalinki
Paweł Krucza
Patrycja Podatkówek
Józef Szarlota
Anna Wielka Wieś


QUIZ (lipiec 2022) - Wygraj czapkę! Lista laureatów poniżej

Weronika Czernice Borowe
Mateusz Orłów
Emil Oborniki
Hieronim Fijałów
Bartłomiej Seroki
Marta Szarlota
Justyna Brzyska Wola
Kacper Małgów
Kacper Cieszkowy
Maciej Stare Oleszyce

 QUIZ (czerwiec 2022) - "wygraj pendrive top agrar Polska" - laureaci

Wiesław Pupkowizna
Ewa  Szczytno
Katarzyna  Wieluń
Radosław Cieszyniec
Dawid Drybus
Krystian Koźminek
Dominika Potworów
Paweł Bodzewo
Kacper Makowlany
Mariusz Suwałki


QUIZ (maj 2022) - laureaci

Sylwia Pieniężno
Natalia Mikoszewo
Konrad Nowe Warele
Natalia Osiek
Franciszek Iwierzyce
Przemysław Sokołowo
Katarzyna Niedźwiedź
Gosia Klępino Białogardzkie
Kinga Jamnice
Kamil Janów"Mama i ja" - konkurs z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka 

Laureaci: 

Imię

Miejscowość

Rada mamy

Co rada mi dała

Justyna

Brzyska Wola

Dziękuję mojej mamie, że nauczyła mnie jeździć - nie samochodem, nie motorem lecz TRAKTOREM 😉☺🚜 już jako mała dziewczynkę moja mama brała mnie do ciągnika i pokazywała "co w traktorze piszczy " , gdzie kierownica, biegi i jak go naprawiać. Będąc małym dzieckiem, taty brakło i Bóg go wziął do siebie, by jeździł traktorem w niebie, mama nauczyła mnie jazdy na traktorze, pracy w polu i miłości do naszej matki ziemi. Dziś dzięki niej kocham pole, ciężką lecz satysfakcjonująca  pracę na nim i z wielką radością zbieramy wspólnie z mężem  plony, w które "wkładamy całe serce" ️ Mamy małe dzieci i wiemy, że dla nich najlepsze jest to co "swoje".  A wszystko to za sprawą jazdy na traktorze🚜🥰

Dzięki temu, że umiem jeździć na traktorze jest mi lżej w polu.  Dzięki mamie kocham pole, ciężką lecz satysfakcjonująca  pracę na nim  i z wielką radością zbieramy wspólnie z mężem  plony, w które "wkładamy całe serce" ️ Mamy małe dzieci i wiemy, że dla nich najlepsze jest to co "swoje". Tego nauczyła mnie moja mama, by dbać o to co się kocha - o swoje dzieci 🥰

Adrianna

Dorohucza

Moja mama nauczyła mnie przede wszystkim gotować, zaczęło się na naleśnikach, przez zrobienie mielonych a stanęło na pieczeniu chleba. Nauczyła mnie również szacunku do zwierząt, ponieważ zwierzęta są nieskazitelne i dają nam bezwarunkową miłość oraz są w stanie poznać jaki jest dany człowiek. Nauczyła mnie aby nigdy się nie poddawać pomimo tego że życie kładzie nam kłody pod nogi i czasami wszystko się wali to zawsze wyjdzie słońce, nie zależnie od tego jak ciężka jest sytuacja. Nauczyła mnie aby za wszelką cenę zdobywać to co się zapragnie. Jeżeli nie chcą cie wpuścić drzwiami to wchodzimy oknem a jeżeli nie to przez komin. Nauczyła mnie również że w życiu nie ma nic ważniejszego niż własna rodzina bo ona będzie z tobą zawsze niezależnie co dzieje się w danym momencie życia. Nauczyła mnie rozróżniać dobrych ludzi od tych złych i jak sobie radzić. Nauczyła mnie jak się malować na daną okazję aby wyglądać schludnie, ładnie i elegancko. No i nauczyła mnie że nie można sobie w kasze dmuchać, być silna kobieta

Ponieważ jestem w stanie rozróżnić dobre intencje do złych. Jestem w stanie poradzić sobie w ciężkich sytuacjach i wyjdę zawsze z podniesiona głowa. I wiem że zawsze po burzy przychodzi słońce

Anna

Wojtachy

Nauczyła mnie jak zbierać szczaw na łące. Jak odróżnić na grządce marchewkę od zielska. Jak zagrabiać siano, aby nie powstały odciski. Jak poić chore małe cielaczki, żeby jak najszybciej mogły żwawo podrzucać do góry ogony w biegu. Tego, że najlepiej smakuje mleko majowe, kiedy to krówki zaczynają być wypasane na łąkach, gdzie zielona trawa zaczyna pachnieć słońcem. Jak najlepiej zrywać porzeczki. Jak zrobić worek do zjeżdżania zimą z górki. Nauczyła mnie tego, jak cieszyć się życiem i być dobrym człowiekiem.

Dzięki jej naukom, ja teraz tego samego uczę swoje dzieci.


 Quiz (kwiecień 2022) - laureaci:

Julia Nowinki
Kuba Kapkazy
Marcin Lwówek Śląski
Grzegorz Kolonia Michalki
Łukasz Zwoleń
Kacper Krześlin
Zbigniew Sępolno
Marcin Skrzynki
Bartłomiej Jerzmanowice
Karol Radziejów
 Konkurs z zagadką: laureaci - nagroda kubek "Niby nie ma ideałów, a jednak jest rolnik"

Katarzyna, Piaskowa

Szymon, Tuszewo

Kamil, Mierucin

Agata, Olszewka

Agata, Krajanów

Brajan, Słupsk

Kamil, Janika

Justyna, Nowy Świat

Marek, Wawrzonko

Mateusz, Wszemborz

 

 Konkurs na Dzień Kobiet.

 Konkurs walentynkowy

 Konkurs "Obora na medal"

Konkurs agrarsklep.pl - Wygraj poradnik Kukurydza – przewodnik polowy?

  Ważne Tematy