StoryEditor

Ciągnik Arbos 4110: dane techniczne [WYGRAJ ciągnik]

Chcesz wiedzieć dokładnie, jakie są dane techniczne ciągnika Arbos 4110, który można wygrać w konkursie dla Prenumeratorów z okazji 30-lecia top agrar Polska? Sprawdź, co oferuje producent i weź udział w konkursie!
07.02.2024., 07:45h

Sto dziesięć koni mechanicznych mocy ma ciągnik Arbos 4110, który można wygrać w konkursie dla Prenumeratorów z okazji 30-lecia naszego magazynu.Oferowane przez firmę Korbanek ciągniki serii 4000 z przedziału 90 do 110 KM to zupełna nowość na rynku maszyn rolniczych. Koreański silnik Doosan D34 spełnia wymagania normy emisji spalin Stage V. Z lewej strony ciągnika znajdziemy łatwy do uzupełnienia zbiornik paliwa i AdBlue o pojemności odpowiednio 135 i 15,6 l. Co jeszcze oferuje?

Mechaniczna przekładnia

Napęd przekazuje prosta, zsynchronizowana mechaniczna skrzynia biegów. Przekładnia zapewnia po 18 biegów w każdym kierunku, co pozwala na łatwy wybór optymalnej prędkości dla różnych rodzajów prac. Arbos 4110 ma sześć biegów i trzy zakresy prędkości, napęd na cztery koła oraz blokadę mechanizmu różnicowego.

W porównaniu z poprzednią wersją tych ciągników, producent zadbał o jakość stosowanych materiałów i zwiększenie liczby przełożeń. Przydatnym rozwiązaniem jest także włączany mechanicznie za pomocą oddzielnej dźwigni i pedału sprzęgła rewers, który umożliwia płynną zmianę kierunku jazdy ciągnika.

Czterosłupkowa kabina

Nasz konkursowy Arbos został wyposażony w 4-słupkową kabinę, dzięki czemu otrzymujemy dużą powierzchnię szyb, które znacząco poprawiają pole widzenia operatora. Oprócz bardzo dobrej widoczności model 4110 oferuje wbudowaną klimatyzację, która pozwoli utrzymać przyjazną temperaturę pracy w gorące, letnie dni, a zimą zapewni ogrzewanie.

image

Arbos 4110 ma 4-słupkową kabinę z dużą powierzchnią szyb, które znacząco poprawiają pole widzenia operatora oraz wbudowaną klimatyzację.

FOTO: Siara, Sierszeńska

Wygody i odpowiedniego komfortu pracy dostarczy również odpowiednio zaprojektowany fotel mechaniczny marki Grammer. Kabina ma radio z Bluetooth oraz funkcją zestawu głośnomówiącego. Operator ma również do dyspozycji gniazdo zapalniczki o napięciu 12 V, a także oddzielne gniazdo USB, które można wykorzystać do ładowania smartfonu.

TUZ i hydraulika

Ciągnik ma zaczep automatyczny z regulacją wysokości na szynie, aby lepiej dostosować zaczep do podłączenia maszyny czy przyczepy. Ciągnik ma także dolną belkę polową oraz wałek WOM, oferujący prędkości 540/1000 obr./min. Zmiana prędkości wałka WOM odbywa się mechanicznie za pomocą dźwigni w kabinie ciągnika.

Hydraulikę ciągnika tworzą dwie pompy hydrauliczne, a do współpracy z maszynami do wykorzystania są aż 3 pary wyjść hydraulicznych, sterowane mechanicznie z wnętrza kabiny. Panel sterowania umiejscowiony jest z prawej strony. Tylny podnośnik ciągnika ma końcówki hakowe kat. II oraz siłowniki wspomagające, co przekłada się na udźwig wynoszący 4700 kg.

Wszystko to sprawia, że ciągnik Arbos 4110 może się okazać pomocnym narzędziem dla rolników, którzy potrzebują ciągnika do pracy w obejściu, także z ładowaczem czołowym, czy różnych prac na polu.

Dane techniczne ciągnika Arbos 4110

  • silnik: Doosan D34
  • moc: 110 KM
  • pojemność/liczba cylindrów: 3409 cm3/4
  • liczba biegów: 18 ×18
  • rewers: mechaniczny
  • napęd: 4 × 4
  • udźwig TUZ: maks. 4700 kg

Weź udział w konkursie

Aby wziąć udział w konkursie i dać sobie szansę na wygranie tego ciągnika lub jednej z 32 innych nagród trzeba:

  • wejść na stronę www.30lat.topagrar.pl,
  • odpowiedzieć na pytanie, ile paliwa spalił ciągnik Arbos 4110 w testowej orce na dystansie 3000 m,
  • wymyślić krótki tekst lub hasło z okazji jubileuszu 30-lecia top agrar Polska.

Konkurs trwa do 14 października br. Zdobywca II miejsca otrzyma przetrząsacz pokosów PWP530 marki Pronar, a za trzeci najlepszy wynik obciążnik do ciągnika firmy Pateer. Kolejne 30 osób z najwyżej punktowanymi odpowiedziami otrzyma zestawy ekskluzywnej odzieży dla rolnika.

Jest więc o co walczyć i nie ma co zwlekać ze zgłoszeniem!

image

Świętuj z nami 30. urodziny i wygraj ciągnik rolniczy Arbos 4110!

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
27. luty 2024 06:26