StoryEditor

Ile kosztują nawozy w lipcu? Pierwsze podwyżki nawozów wapniowych!

Sytuacja na świecie w tym zmniejszona dostępność gazu, a także jego cena, wpływa na ceny mocznika na całym świecie. W Polsce ceny nawozów w zależności od punktów stale rosną. W tym tygodniu widać również podwyżki na nawozach wapniowych w niektórych punktach sprzedaży. Ile kosztują nawozy w lipcu?
09.07.2024., 10:15h

Rynek nawozów na świecie

Światowy rynek mocznika ustabilizował się, ale widać spadek popytu. Produkcja mocznika w Egipcie powoli wraca do działania. Przewiduje się, że Chiny nie będą eksportować mocznika praktycznie do sierpnia, pozostawiając mniejsze ilości dostępne na indyjski przetarg.

Zobacz także: Ceny nawozów w lipcu! Ile kosztuje mocznik i polifoska?

Handlowcy uważają, że mało prawdopodobne jest, aby mocznik był dostarczany z Morza Czarnego do Indii, ale nie można tego wykluczyć, ponieważ popyt w innych miejscach jest dziś dość niewielki.

Po wzroście cen nawozów fosforowych w ciągu ostatnich kilku tygodni wydaje się, że obecnie ustabilizowały się one na tych wyższych poziomach i nie ulegają dalszym korektom.

Według Green Markets, ceny mocznika w zachodniej Kanadzie wzrosły do 625-640 dolarów kanadyjskich, a przedział cenowy MAP w zachodniej Kanadzie był raczej niezmienny i wynosił 1 030-1 040 USD za tonę.

Ceny nawozów w Niemczech coraz niższe

W obliczu zbliżających się żniw zbóż, branża nawozowa sch...

Pozostało 91% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. lipiec 2024 16:19