Reklama zniknie za 11 sekund

Obietnica ministra rolnictwa

Tegoroczną wystawę bydła hodowlanego w Szepietowie odwiedził Jan Krzysztof Ardanowski. Jaką złożył obietnicę podlaskim rolnikom? 

dr Mirosława Wieczorek24 czerwca 2018, 21:20
Na X ogólnopolskiej wystawie bydła w Szepietowie Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział jak najszybsze uruchomienie pomocy dla rolników, których uprawy ucierpiały w związku z suszą. Trzymamy za słowo!
Podlaskie to jeden z regionów, które susza dotknęła najbardziej. Nowy minister rolnictwa zapowiedział wsparcie gotówkowe oraz różne formy odciążenia finansowego w tegorocznych zobowiązaniach poszkodowanych gospodarstw.
Jednocześnie dodał, by nie zwlekać z szacowaniem szkód. Zaapelował do samorządowców, by w porozumieniu z wojewodami powoływali komisje szacujące straty. Sprawa jest pilna, bo żniwa tuż, tuż, a zdaniem ministra najgorzej wyglądają uprawy zbóż jarych i rzepaku.

mw


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)