Reklama zniknie za 11 sekund

Jak oszczędzić na prądzie?

Obrazek

W ciągu kilku lat może się zwrócić zakup instalacji fotowoltaicznej, przeznaczonej do produkcji energii elektrycznej na potrzeby gospodarstwa.

Jan Beba22 grudnia 2015, 14:48

Niskie ceny płodów rolnych, wymuszają na wielu gospodarstwach konieczność obniżenia kosztów produkcji, a jedną z takich możliwości jest redukcja zużycia drożejącej wciąż energii. Okazję do redukcji opłat za prąd można znaleźć w wielu segmentach prowadzonej działalności, wymieniając stare odbiorniki prądu na te energooszczędne. Innym sposobem na niższe rachunki jest montaż instalacji fotowoltaicznej, która z energii słonecznej wytwarza elektryczną. 

W reportażu przedstawiamy przykłady dwóch gospodarstw, które znalazły sposób na zmniejszenie opłat za energie elektryczną wykorzystując do tego m.in. odnawialne źródła energii – panele fotowoltaiczne. W artykule poruszamy kwestie opłacalności inwestycji w fotowoltaikę, a także podpowiadamy gdzie szukać dotacji na budowę takiej instalacji.

Chcesz wiedzieć jak można ograniczyć zużycie prądu i w jakich gospodarstwach sprawdzą się panele fotowoltaiczne? Zapraszamy do lektury artykułu w styczniowym wydaniu „top agrar Polska” 1/2016 od strony 124.

Nie masz jeszcze prenumeraty "top agrar Polska"? Możesz ją zamówić korzystając z tego Formularza. beb

 Fot. HelioExperts1 z 2
Artykuł publikujemy w styczniowym wydaniu naszego magazynu.

Artykuł publikujemy w styczniowym wydaniu naszego magazynu.

2 z 2
O tym jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd przeczytacie od strony 124.

O tym jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd przeczytacie od strony 124.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)