StoryEditor

Procam – agronomia sukcesu

Z małej lokalnej firmy dystrybucyjnej, do jednego z większych graczy na rynku. Firma Procam obchodzi w tym roku jubileusz 15 lat działalności w Polsce. Huczne obchody z finałem na terenie historycznej Stoczni Gdańskiej były okazją do spotkania wielu przedstawicieli branży oraz do podsumowania działalności firmy i zaprezentowania planów na przyszłość.
09.10.2019., 19:10h
– Sprzedaż środków ochrony roślin to podstawa naszej działalności, ale od początku stawialiśmy na doradztwo i świetnie wyszkoloną kadrę. Oferujemy naszym klientom kompleksowe technologie, tak aby uzyskiwali jak najwyższe plony. Przykładowo wszystkie odmiany zbóż przez nas oferowane w tym sezonie zostały zaprawione wysokiej jakości zaprawą trójskładnikową, tj. Beret Star zawierającą 25 g/l sedaksanu (s.cz. z grupy SDHI), 25 g/l fludioksonilu, , 20 g/l tritikonazolu. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale uważamy, że tylko w ten sposób zapewnimy jak najlepszą ochronę roślin już od początku ich rozwoju. Jeśli do tego dodamy wzmocnienie rośliny kompozytem mikrobiologicznym – do zaprawy dodajemy biostymulator – jest to tzw. technologia Power Seeds, która wzmacnia siewki oraz powoduje szybsze przyrosty korzeni, to rolnicy korzystający tego rozwiązania mogę być pewni wysokiej jakości ochrony ich plonów – podkreślał Piotr Żmijewski, Dyrektor ds. Zakupów Procam Polska. W tym roku dało to nam Rekord Plonu w kategorii „Największy plon pszenicy ozimej z hektara” uzyskany na plantacji pszenicy ozimej Findus. Plon wyniósł 10,531 t/ha i został ustanowiony w gospodarstwie pana Stanisława Brzezińskiego – dodał.

Stawiamy na niestandardowe rozwiązania

Firma Procam od początku swojej działalności stawiała na niestandardowe rozwiązania. Tak jest m.in. w zakresie nawożenia.
– Rozwiązania w proponowane przez Procam są inne niż wszystkie na rynku. Jako jedni z pierwszych zaczęliśmy proponować nawozy mineralne pod własną marką – Profoska. Pod tym brandem mamy nawozy NPK, PK, magnezowo-siarkowe, nawóz bezchlorkowy. Produkowane są one przez naszych partnerów w kraju i za granicą. Warto wspomnieć, że w tym roku sprzedaliśmy już ponad 40 tys. ton nawozów Profoska. Stworzyliśmy także markę własną nawozów dolistnych – Proleaf. Oferujemy także szeroką gamę biostymulatorów i nawozów organicznych oraz preparatów biologicznych – mówił Adrian Chyła z firmy Procam. 

Naszą siłą są ludzie

Prawdziwą siłą jednak firmy Procam są doradcy agrotechniczni, aktualnie to prawie 140-osobowy zespół.
– Nasi doradcy agrotechniczni muszą zdać – wcale niełatwy – egzamin agronomiczny, nie tylko z wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej. Prowadzimy Instytut Praktycznej Agronomii – pod tym hasłem spinamy cała naszą działalność edukacyjno-wdrożeniową: konferencje, warsztaty polowe, pokazy, dni pola, szkolenia, staże, i praktyki, konkursy, a także system monitoringu zagrożeń fitosanitarnych – Procam Fito. Współpracujemy także ze szkołami rolniczymi – podkreślał dr Dariusz Wyczling – Dyerltor Sprzedaży i Agronomii Procam Polska.

Procam w liczbach

Przedstawiciele firmy Procam podkreślali, że aktualnie obsługują już 19 tys. Klientów i obsługują ok. 24% powierzchni upraw w Polsce. W 2018 r. Udział w sprzedaży środków ochrony roślin na krajowym rynku wyniósł 13,3%.
– Obroty naszej firmy cały czas rosną. W 2018 r. Wyniosły prawie 900 mln zł, ale już dzisiaj wiem, że w 2019 r. przekroczymy ten poziom – podkreślał Michał Ciszak, Prezes Zarządu Procam Polska.  Uruchomiliśmy także dział obrotu płodami rolnymi, który w 2018 r. kupił i sprzedał blisko 300 tys. ton płodów rolnych. I to nie jest jeszcze ostatnie słowo naszej firmy. Mamy aspirację dalej się rozwijać, nie tylko w zakresie upraw rolniczych, ale także warzywniczych czy sadowniczych. Nadal będziemy także wspierać młodych sportowców – podsumował galę.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 04:06