Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Zetor Major w nowej szacie! Jak Wam się podoba?

15.11.2017

Drukuj

Zetor Major w nowej szacie! Jak Wam się podoba?

Artykuł dostępny

W Hanowerze Zetor pokazał nowe traktory z serii Utilix i Hortus o mocy od 40 do 70 KM jednak najwięcej uwagi przyciągał nowy wygląd ciągników Major 80. Nowy design charakteryzują wyraziste kształty, które dodają ciągnikom dynamiki. W parze z nowym kształtem karoserii jest innowacja funkcjonalna, bo traktorzysta ma lepszą widoczność z kabiny na otoczenie ciągnika. Firma zmieniła także rozmieszczenie świateł, które teraz oświetlają znacznie większy obszar roboczy przed ciągnikiem.

r e k l a m a

„Wprowadzenie nowego designu modeli ciągników z linii MAJOR to pierwszy krok na naszej drodze. Stopniowo będziemy zmieniać oblicze wszystkich naszych modeli ciągników,” dodaje Robert Todt z firmy Zetor.

Przez ostatnie miesiące w brnie trwały intensywne prace nad rozwojem nowej gamy ciągników niskiej mocy. Nowa linia Utilix składa się z modeli Utilix HT 45 i Utilix HT 55, zaś linia Hortus obejmuje Hortus CL 65 i Hortus HS 65. Są to proste w obsłudze i niewymagające pod względem konserwacji maszyny. Jednocześnie nowe modele rozszerzają naszą ofertę uniwersalnych ciągników o szerokim wykorzystaniu w ogrodnictwie, w lekkich robotach ziemnych, usługach komunalnych. Mogą być również używane z ładowaczem. Ciągniki powstałe dzięki współpracy z producentem ciągników TYM Tractor trafią w pierwszym kwartale 2018 roku. Będą one dostępne na wszystkich rynkach, gdzie działa Zetor, przede wszystkim zaś na kontynencie europejskim i północnoamerykańskim.

Zetor zmodernizował też pod względem technicznym linie modelowe Major, Proxima i Forterra. Główny element bezpieczeństwa to zastosowanie nowych systemów hamulcowych, hamujących obie osie i wszystkie koła niezależnie, z użyciem mokrych hamulców tarczowych, z wyjątkiem ciągników Proxima, z maksymalną prędkością 30 km/h. W kabinie ciągników znajduje się czujnik, dzięki któremu maszyna nigdzie nie pojedzie, dopóki kierowca nie usiądzie na fotelu. Ponadto, fotel kierowcy i pasażera wyposażono w zwijane pasy bezpieczeństwa. Zwiększono również nadciśnienie w kabinie. Dzięki temu do kabiny nie będą dostawać się zanieczyszczenia z zewnątrz. Obsługę ciągnika ułatwi również ujednolicona kolorystyka elementów sterowniczych i samego panelu sterowania.

Polecany artykuł

Minister Ardanowski: Nie będzie drożyzny w sklepach

Widzieliście już KALENDARZ ŚCIENNY ZETORA NA 2017 ROK?

Fot. firmowe


Czytaj również:
Agritechnica 2017: Giganty gotowe do pracy w polu
Agritechnica 2017: Konkurent sześćdziesiątki z Białorusi

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Zobacz wideo

Super ciągniki i piękne dziewczyny – kalendarz Zetora

Galeria zdjęć

Nowy traktor Zetor Hortus
Major w nowej odsłonie – design by Pininfarina
Agritechnica 2017: stoisko firmy Zetor
Agritechnica 2017: stoisko firmy Zetor
Agritechnica 2017: stoisko firmy Zetor
Agritechnica 2017: stoisko firmy Zetor
Agritechnica 2017: stoisko firmy Zetor
Agritechnica 2017: stoisko firmy Zetor
Agritechnica 2017: stoisko firmy Zetor
Agritechnica 2017: stoisko firmy Zetor
Pokaż więcej zdjęć z tej galerii

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii