StoryEditor

Silos na zgłoszenie, fundament na pozwolenie?!

Na Suwalszczyźnie i Podlasiu urzędnicy kierują się surową literą prawa. Nie wiadomo, ile w ten sposób zablokowali budów silosów na zgłoszenie.
25.10.2019., 13:10h

– Stosownie do art. 30 ustawy Prawo budowlane zgłaszam zamiar wykonania silosu z lejem zewnętrznym o średnicy 2770 mm, pojemności 23,85 m3 i wysokości całkowitej 6294 mm „posadowiony na płycie o wymiarach 3,3 x 3,3 m o grubości 30 cm” (cudzysłów – red.) – napisał w formularzu zgłoszenia do starosty rolnik. Fragment ujęty cudzysłowem stał się powodem wniesienia sprzeciwu urzędnika wobec planowanej inwestycji. Rolnik odwołał się od decyzji do wojewody, który ją podtrzymał. Organ zażądał pozwolenia na budowę lub zasugerował wniesienie skargi do WSA. Rolnik nie odwołał się, tylko poinformował naszą redakcję o swoim precedensie. Szczęściem zainterweniował jeden z radnych powiatowych i problem ma być rozwiązany.


Inwestycja za milion w strefie ASF

Andrzej Aleksandrowicz ze Starej Chmielówki w gminie Bakałarzewo w powiecie suwalskim w 50-hektarowym gospodarstwie utrzymuje 60 loch w cyklu zamkniętym, od których rocznie sprzedaje 1200 tuczników. Jest już jedynym poważnym producentem wieprzowiny w gminie. Mimo że ta, podobnie jak powiat, leży w czerwonej strefie ASF, a sąsiednia gmina jest w strefie niebieskiej, ryzykuje i inwestuje w trzodę...

Pozostało 86% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Andrzej Sawa
Autor Artykułu:Andrzej Sawa
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 10:03